GoTo Global با خرید شرکت اشتراک گذاری موتورسیکلت های الکترونیکی آلمانی امی ، توسعه اروپا را هدایت می کند-TechCrunch

اپراتور حرکتی چند حالته اسرائیلی GoTo Global Mobility شرکت Emmy اسکوتر برقی مشترک آلمان را خریداری کرد. این معامله استراتژیک به GoTo Global کمک می کند ، که به مشتریان امکان دسترسی به اتومبیل های مشترک ، ون ، موتورسیکلت ، اسکوتر و دوچرخه را می دهد و به هدف خود برای گسترش هر شهر بزرگ اروپایی تا سال 2025 می رسد. GoTo Global شرایط مالی این قرارداد را به اشتراک نمی گذارد.

خرید امی ، که دارای ناوگان بیش از 3000 اسکوتر برقی برقی (نه اسکوتر) در سراسر برلین ، هامبورگ و مونیخ است ، GoTo را راهی مستقیم به بازار آلمان می کند. رد پای فعلی این شرکت شامل اسپانیا ، مالت و اسرائیل است.

“در آلمان برای ما یک فرصت بزرگ است زیرا امی یک شرکت بزرگ است که پنج سال زیر نظر خود دارد ، اما آنها فقط دوچرخه سوار دارند و شما نمی توانید بدون ایجاد اعتماد به نفس در تحرک وفاداری کاربران را ایجاد کنید ، و این همان چیزی است که ما سعی می کنیم انجام دهیم.” گیل لیزر ، مدیر عامل GoTo Global. “ما سعی می کنیم با برنامه خود به شما این احساس را بدهیم که راه حلی برای حرکت دارید ، در هر زمان و هر مکان. می توانیم بگیریم [emmy’s] تعداد کاربرانی که بیش از 300000 نفر دارند و با استفاده از فناوری GoTo ، این شرکت را از حالت یک حالت عمودی به حالت چند حالته تبدیل کرده و بلافاصله شروع به ارائه اتومبیل و سایر گزینه های حرکت کوچک ، سفرهای کوتاه و سفرهای طولانی به آنها کنید. “

به عنوان بخشی از خرید ، GoTo بدهی های امی را نیز بر عهده می گیرد. در ماه آوریل ، شرکت نرم افزاری حمل و نقل مشترک Wunder Mobility یک سرویس وام دهی راه اندازی کرد و برنامه هایی را برای کمک به تامین مالی 1500 اسکوتر مقاوم سازی Yadea اعلام کرد ، که اکنون مسئولیت بازپرداخت آن به عهده GoTo خواهد بود. لیزر گفت GoTo قصد دارد رابطه خود را با واندر در آینده حفظ کند.

تا سال آینده ، زمانی که GoTo قصد دارد خدمات را تحت چتر نام تجاری خود ادغام کرده و کاربران را به انواع دیگر تحرک متصل کند ، کاربران Emmy بلافاصله متوجه تفاوت برند نمی شوند. لیزر گفت GoTo انواع جدیدی از تحرک مانند اتومبیل و دوچرخه الکترونیکی را از سه ماهه اول سال آینده به آلمان وارد می کند. به گفته لیزر ، این شرکت اخیراً مبلغ 22.5 میلیون دلار جمع آوری کرده است و در حال حاضر سرمایه بیشتری جمع آوری کرده است تا در سال آینده به ایتالیا ، هلند و پرتغال گسترش یابد.

لیزر به TechCrunch گفت: “هدف ما این است که Netflix تحرک باشیم.” “در نهایت کاربران مبلغ X دلار به ما پرداخت می کنند و شما سواری رایگان با هر وسیله نقلیه ای که می خواهید دریافت می کنید.”

تا چنین مرحله ای ، شرکت باید حضور و وفاداری به نام تجاری را ایجاد کند. لیزر می گوید چند حالته که شامل اجاره خودرو می شود ، سس مخفی شرکت برای موفقیت است ، بخشی از استراتژی ای که GoTo را به سوددهی و جریان نقدی مثبت در بالغ ترین بازار اسرائیل تبدیل کرده است. این شرکت امیدوار است این استراتژی همچنین به درآمد سالانه ای برسد که تا پایان سال 2023 بیش از 11.6 میلیون دلار باشد.

لیزر می گوید این یک تعادل بین هزینه جذب کاربر و مقدار پولی است که می توانید از یک کاربر ایجاد کنید. هزینه خرید شرکت های کوچک دارای هزینه کم است زیرا آنها دارایی های خود را در سراسر خیابان قرار می دهند ، مردم آنها را می بینند ، برنامه را بارگیری می کنند و سپس مشتری هستند. مشکل این است که درآمد هر کاربر (RPU) معمولاً کم است ، تا حد زیادی به این دلیل که هیچ تفاوتی در سرویس بین شرکت ها وجود ندارد و بنابراین هیچ وفاداری وجود ندارد.

شرکت های اجاره خودرو مشکل متفاوتی دارند. RPU آنها بالاتر است زیرا می توانید 20 تا 30 دلار برای هر سواری هزینه کنید ، اما هزینه های بازاریابی برای به دست آوردن یک کاربر واقعاً زیاد است.

لیزر می گوید: “نحوه حل این مشکل فلسفه چند حالته است.” “ما کاربر را به استفاده از خدمات بیشتر و بیشتر تبدیل می کنیم. مثل اینکه برای خرید سبزیجات به سوپرمارکت آمده اید اما در نهایت گوشت و شیر نیز خریداری می کنید. “

یکی از راه هایی که شرکت این کار را انجام می دهد ، انواع طرح های تبلیغاتی است. به عنوان مثال ، لیزر می گوید GoTo برای 15 دقیقه اول هر سواری با هر وسیله نقلیه 3 یورو شارژ می کند. اگر کاربر جدیدی برای سوار شدن بر روی اسکوتر رزرو کند و 3 یورو به کیف پول خود اضافه کند ، ممکن است به طور خودکار 9 یورو در کیف پول ببیند که می تواند برای خرید یک سواری اتومبیل استفاده شود. به گفته لیزر ، این امر کاربر را در مورد موارد استفاده دیگر هشدار می دهد و امیدوارم وفاداری به نام تجاری را به نحوی ارزان تر از هزینه صدها میلیون دلار برای تبلیغات با گوگل و فیس بوک ایجاد کند.

نتیجه تا کنون 90 درصد از درآمد B2C از کاربران برگشتی حاصل می شود و 41 درصد از کل مشتریان نیز کاربران چند حالته هستند. بخشی از این نیز ممکن است به این دلیل باشد که GoTo همچنین برای استفاده از سرویس خود ، عضویتی را متغیر می کند که بین 2 تا 7 دلار متغیر است.

به منظور دستیابی به اقتصاد واحد واحد ، شرکت مالکیت و اجاره دارایی ها را نیز ترکیب می کند.

لیزر گفت: “در نهایت محصول ما کارآمدتر است.” “با نداشتن دارایی ها ، ما از داوری استفاده می کنیم و یک ماشین یا موتور سوار می گیریم و آن را به مدت دو سال اجاره می دهیم و به مدت دو دقیقه آن را به کاربرانمان اجاره می دهیم و با این کار می توانیم سود زیادی به دست آوریم.”

GoTo با Renault ، Toyota ، Nio و Segway تفاهم نامه دارد. در حال حاضر اتومبیل ها و دوچرخه های خود را اجاره می دهد و وسایل نقلیه کوچک خود را نیز در اختیار دارد ، اما امیدوار است که در آینده نیز آنها را اجاره دهد. با این حال ، یکی از اصلی ترین مشکلاتی که اپراتورهای کوچک تحرک با آن روبرو شده اند ، نحوه کاهش سریع دارایی های مشترک است ، بنابراین تصور اینکه یک تولید کننده اسکوتر بخواهد مالک این دارایی باشد و درآمد اجاره ای از آن ایجاد نکند ، دشوار است.

یکی از راه های اجرای این طرح این است که میزان استفاده از آن بسیار بالا باشد ، که نیاز به انواع مختلف تقاضا دارد که در ساعات مختلف به اوج خود می رسد. جدا از مشتریان اصلی مسافران ، GoTo به طور فعال مشتریان تجاری را از طریق سه مدل مختلف هدف قرار می دهد. اولین و دومین مورد این است که شرکت ها مجبور شوند مزایای کارکنان خود را در قالب کیف پول اشتراک یا جابجایی ارائه دهند. مورد سوم این است که شرکت ها ناوگان اختصاصی را برای کارکنان خود رزرو کنند ، معمولاً بین ساعات کاری خاص مانند 8 صبح تا 6 بعد از ظهر. به گفته لیزر ، بعد از ساعت 6 بعد از ظهر ، ناوگان دوباره در دسترس مردم قرار می گیرد. مشتریان تجاری در حال حاضر 13 درصد از درآمد GoTo را تشکیل می دهند ، اما هدف این است که تا سال 2025 این میزان را تا 50 درصد افزایش دهند.

لیزر می گوید: “ما امروز در صدد رشد 100٪ سالانه در سال 2021 هستیم و می دانیم که تجربه تحرک چند حالته GoTo به این معنی است که ما می توانیم دقیقاً در قلب مشکل تحرک شهری ضربه بزنیم.” “امروز ما فرض می کنیم که حداقل 30-36 ماه از سایر پلتفرم ها و پیشنهادات موجود در بازار جلوتر هستیم.”