Google ردیابی آتش سوزی ، پوشش درخت و کدهای پلاس را در Maps – TechCrunch تقویت می کند

گوگل به روز رسانی تعداد انگشت شماری از ابزارها را دارد که به منظور کمک به مردم برای استفاده بیشتر از Maps یا استفاده از آنها در وهله اول است. این شرکت ردیابی آتش سوزی را بهبود می بخشد ، ابزاری را برای محاسبه پوشش درختان در شهرها گسترش می دهد و ایجاد آدرس مجازی را با کدهای پلاس خودکار می کند.

آتش سوزی های وحشی فوری ترین استفاده را برای بیشتر کاربران خواهد داشت ، زیرا فاجعه ای که زمانی نادر بود به فصل مکرر خود تبدیل شده است. گوگل سال گذشته یک ابزار ردیابی آتش سوزی را برای افرادی که در جستجوی آن آتش سوزی ها بودند ، قرار داد – بنابراین وقتی به دنبال “آتش سوزی” یا موارد مشابه می گشتید ، نه تنها اخبار را ارائه می کرد ، بلکه یک مرکز اطلاعاتی که اغلب به روز می شد ، با بهترین حدس مقامات آتش نشانی یک طرح زنده

اکنون این اطلاعات به عنوان لایه ای مانند ترافیک یا مسیرهای دوچرخه سواری به برنامه Maps می آید. وقتی آن را روشن می کنید ، هرگونه آتش سوزی نزدیک روی نقشه علامت گذاری می شود و با ضربه زدن روی یکی از آنها ، یک ساعت یا چند ساعت پیش نمایان می شود. مناطق در معرض خطر نیز مشخص شده اند ، بنابراین می دانید که آیا رانندگی در جایی امن است یا ماندن در آن. موارد مفید ، با توجه به آتش سوزی های جنگلی بسیار زیاد و خطرناک است که پیگیری آنها در حال حاضر دشوار است.

نقشه دنور با پوششی که مناطق با پوشش درختان بلند و پایین را نشان می دهد.

اعتبار تصویر: گوگل

در شهرها ، گوگل با استفاده از تصاویر هوایی برای شناسایی جزایر گرمایی و دیگر مناطق خطرناک ، “ابزار حفاظت از محیط زیست Explorer Tree Canopy” خود را در اختیار 15 شهر ایالات متحده قرار داده است. شهرداری ها می توانند از این امر برای برنامه ریزی محل کاشت درختان جدید یا اختصاص منابع دیگر استفاده کنند. این ابزار برای اولین بار در LA آزمایش شد و اکنون به 100 شهر در سراسر جهان از جمله گوادالاخارا ، لندن ، سیدنی ، تورنتو و توکیو گسترش می یابد.

نوع دیگری از داده هایی که مقامات شهرداری گاهی اوقات ندارند ، به ویژه در مناطق کم جمعیت روستایی یا محیط های شهری با تغییرات سریع ، آدرس ها هستند. عجیب به نظر می رسد که یک مکان ممکن است آدرس نداشته باشد ، اما خیابان ها و شماره ها به هر حال باید تعیین شوند ، ثبت شوند ، ردیابی و مورد استفاده قرار گیرند تا مواردی مانند نامه و تحویل کالا به دست شما برسد. مناطق فقیرتر و روستایی اغلب در معرض خطر استفاده از آدرس رسمی مجاور و تکیه بر دستورالعمل های اضافی یا یک فرد تحویل گیرنده مطلع برای دریافت نامه با اطمینان هستند.

چندین سال پیش ، گوگل “Plus Codes” را معرفی کرد که اساساً مختصات GPS هستند و به مجموعه ای کوتاه از حروف و اعداد متصل شده اند که می توانند در بسیاری از خدمات آدرس آنلاین ، از جمله Google Maps ، وارد شوند. حتی اگر آدرس واقعی خیابان را ندارید ، می توانید یک کد پلاس داشته باشید و باید برای رساندن شخصی به خانه شما کافی باشد.

یک کابین از راه دور با پنجره ای در بالای آن که Google را نشان می دهد "کد بیشتر" که به عنوان آدرس عمل می کند.

اعتبار تصویر: گوگل

در حال حاضر آنها با چندین دولت محلی همکاری می کنند که برای تعیین آدرس به طور منظم تلاش می کنند و کدهای پلاس را با ماشین های رسمی حکمرانی ادغام می کنند. به عنوان مثال ، در گامبیا و کنیا ، کدهای پلاس برای کارت های شناسایی ملی و سایر اهداف که معمولاً به آدرس مورد تأیید دولت نیاز دارند ، کار می کند. برای واضح بودن ، اطلاعات متعلق به دولت است و اداره می شود ، نه Google ، که فقط به تولید کدها و ادغام آنها با زیرساخت های آنلاین موجود کمک می کند. (یک ابزار جدید ایجاد انبوه وجود دارد که به ایجاد مسیرهای خیابانی نیز کمک می کند.)

همه این ابزارها بر علاقه گوگل در مشارکت های دولتی و خصوصی تأکید می کند-ممکن است افراد بدبین تصور کنند که آنها فقط می خواهند در هر جنبه ای از زندگی خود را به کار گیرند ، اما واقعاً این شرکت ، با وجود مدل تجاری تبلیغاتی و نظارتی ، همیشه پروژه هایی مانند این را پیش برده است. این شرکت واقعاً امیدوار است صنایع و دولت ها را متحول کند ، و گهگاه در انجام این کار موفقیت هایی کسب می کند. حداقل به نظر می رسد که این پروژه ها منافع شخصی چندانی ندارند و می توانند برای مردم سراسر جهان بسیار مفید باشند.