Foxconn از سه نمونه اولیه EV جدید رونمایی کرد – TechCrunch

به گفته یک شرکت فاکسکان ، در رویداد HHTD21 ، از سه نمونه اولیه خودروهای برقی شامل دو خودروی سدان و یک اتوبوس برقی رونمایی کرد. نیکی گزارش و فیلم YouTube. این شرکت گفت که وقتی صحبت از خودروهای برقی می شود “دیگر بچه جدیدی در شهر نیست” و هدفش توسعه یک کسب و کار به ارزش 1 تریلیون دلار نیوزیلند یا حدود 36 میلیارد دلار در سال است.

Foxconn نمونه های اولیه EV را با نام Foxtron و با همکاری Yulon Motor تایوان توسعه داد. دومی دارای نام تجاری خود (Luxgen) است و خودروهای نیسان و میتسوبیشی را برای بازار محلی تولید می کند. نمونه های اولیه شامل یک سدان لوکس ، SUV و ترانزیت اتوبوس هستند که به ترتیب برچسب های Model E ، Model C و Model T را دارند.

https://www.youtube.com/watch؟v=UGukbUZgoKI

این خودروها بر اساس پلت فرم نرم افزاری و سخت افزاری باز فاکسکان ، کنسرسیوم MIH ساخته شده اند. آنها اساساً به عنوان کیت طراحی شده اند و به عنوان طرح های مرجع که مارک های EV می توانند به صورت انبوه به مشخصات خود تولید کنند ، عمل می کنند.

اتوبوس مدل T می تواند در سال آینده (امیدوارم با نام دیگری) با محدوده پیش بینی 400 کیلومتر و حداکثر سرعت 120 کیلومتر در ساعت (75 مگاپیکسل بر ساعت) به جاده ها برسد. این سیستم همچنین شامل فناوری هایی مانند هشدارهای پیاده ، مدیریت پیشرفته دما و قابلیت تصادف بالا است اخبار تایوانبه

Foxtron’s Model C یک SUV برقی است که تا سال 2023 در تایوان با راندمان بالا و سرعت 3.8 ثانیه 0 تا 62 MPH در دسترس خواهد بود. یانگ لیو ، رئیس Foxconn ، گفت که هزینه آن کمتر از 1 میلیون دلار استرالیا (35700 دلار) است. مدل E ، یک سدان با عملکرد لوکس که با مشارکت Pininfarina طراحی شده است ، بعداً در تاریخ نامعلومی وارد بازار می شود. این موتور 750 اسب بخار قدرت دارد و زمان 0-62 MPH 2.8 ثانیه را به همراه 750 کیلومتر برد ارائه می دهد. به گفته لیلیان چن ، یولون یکی از اولین سازندگان EV خواهد بود که از این طرح ها استفاده می کند.

Foxtron گفت که هدف آن استفاده از روند تولید EV در بازارهایی است که در آنجا فروخته می شود تا هزینه ها کاهش یابد. این شرکت قصد دارد در ایالات متحده کارخانه های الکتریکی بسازد و اخیراً اعلام کرد که کارخانه مشکل ساز Lordstown در اوهایو را خریداری می کند. هدف آن تولید وانت Lordstown’s Endurance در کارخانه و ساخت Fisker EVs در مجتمع تا اواخر سال 2023 است. Foxconn گفت که به زودی جزئیات برنامه های تولید EV خود را در اروپا اعلام می کند.

یادداشت ویراستار: این مقاله در اصل در Engadget ظاهر شد.