Flite Material Sciences از لیزرها استفاده می کند ، نه پوشش های شیمیایی ، برای جلوگیری از یخ و زنگ زدگی سطوح – TechCrunch

دن کوهن در جستجوی پوششی بود که بتواند یخ ، برف و یخ زدگی صفحات خورشیدی را از بین ببرد ، هنگامی که یک فناوری را کشف کرد که می تواند هزینه ها را کاهش داده و ردپای زیست محیطی بخش وسیعی از محصولات را از هواپیماها و هواپیماهای بدون سرنشین گرفته تا تجهیزات پزشکی و خطوط لوله کاهش دهد. و حتی قایق های بادبانی

و این باعث شد که کوهن استارتاپ خود را با نام Flite Material Sciences تاسیس کند که عملاً در TechCrunch Startup Battlefield به نمایش درآمد.

کوهن هرگز پوشش مناسب برای آن صفحات را پیدا نکرد ، یکی از پروژه هایی که او به عنوان CTO شرکت خورشیدی انجام داده بود. این پوشش رنگ صفحه را تغییر می دهد ، باید هر سال روی آن اعمال شود یا حاوی مواد سمی باشد. پاسخ از طرف پروفسوری در موسسه اپتیک دانشگاه روچستر بود که مدعی بود می تواند یخ و باران و برف و یخ زدگی را از روی صفحات و سازه ها بدون هیچ گونه روکش محافظت کند.

کوهن گفت: “ما فکر کردیم ، خوب ، این کمی متضاد است ، اما بیایید ببینیم او چه چیزی دارد.” پروفسور کوهن را در زمینه عملکرد سطح لیزر معرفی کرد. او به جای روکش ، که به شیشه ، پلاستیک یا فلز توانایی دفع آب می دهد ، از لیزر استفاده کرد تا مواد را مجدداً از بین ببرد و آب را به خودی خود دفع کند. این روش همچنین برای جلوگیری از زنگ زدگی ، یخ و دفع روغن بر روی سطوح مختلف از جمله نیمه هادی ها و حتی استخوان و دندان انسان کار می کند.

کوهن تحت تأثیر قرار گرفت و پرسید که آیا سازنده پنل های خورشیدی قبلاً مجوز این فناوری را داده است. به نظر می رسد ، این فناوری به هیچ شرکتی ، در هیچ صنعتی مجوز نداده است.

دانشگاه روچستر با مجوز این فناوری موافقت کرد و علم مواد Flite در سال 2018 برای تجاری سازی آن متولد شد. این استارتاپ اولین سال خود را با یادگیری فناوری ، تحقیق در مورد IP و درک مناسب بودن بازار محصول گذراند. همچنین چندین برنامه شتاب دهنده از جمله TechStars و Centech در مونترال را پشت سر گذاشت.

در حال حاضر ، کوهن قصد دارد این فناوری را به مقیاس تجاری برساند و آن را در هوافضا ، علوم زیستی و سایر صنایع به کار گیرد.

چگونه کار می کند

فرآیند بافت سازی از آنچه در طبیعت یافت می شود تقلید می کند. برای مثال یک برگ نیلوفر آبی بگیرید. کوهن توضیح داد که آن برگ می تواند در تمام طول روز در آب بنشیند اما هنوز کاملاً خشک به نظر می رسد.

او می گوید: “وقتی به یک میکروسکوپ قدرتمند به آن نگاه می کنید ، می بینید که در واقع بسیار خشن است ، این خارهای بسیار تیز وجود دارد.” “و بنابراین نظریه هایی در مورد اینکه چرا آب نمی تواند روی این سطوح تیز و تیز باقی بماند ظاهر شد.”

تحقیقات اولیه که سعی در ایجاد این بافت ها داشت بر ترکیبی از گازها و مواد شیمیایی متمرکز بود. چانلی گوئو ، پروفسور دانشگاه روچستر ، روش جدیدی را برای استفاده از لیزرها با نرخ نبض بالا – مانند چهار پالس در ثانیه – برای تبدیل مواد بدون ایجاد گرمای زیاد ، ارائه کرد.

کوهن می گوید: “این انرژی زیادی را وارد می کند ، اما پالس ها باعث می شود بیشتر مجسمه ساز باشید.” “این مواد را به اطراف منتقل می کند یا مجدداً قرار می دهد بدون اینکه آن را بسوزاند.”

آخرین نکته بسیار مهم است. تکنیکی که Flite مجوز می گیرد و قصد تجاری سازی آن را ندارد ، سطح را از بین نمی برد یا تضعیف می کند. این فقط بافت را تغییر می دهد تا به فلز یا پلاستیک توانایی دفع آب ، روغن و یخ را بدهد.

مراحل بعدی

کوهن گفت ، این شرکت در حال حاضر “در تلاش است” تا آنجا که ممکن است پروژه های اعتبار سنجی مشتریان را انجام دهد. ” Flite Material Science چند پروژه را به اتمام رسانده است و بیشتر به خط شده است.

کوهن گفت که حدود 16 شرکت علاقه شدیدی به انجام این آزمایش ها در سال آینده نشان داده اند و حدود 150 شرکت دیگر منتظر ما هستند تا ظرفیت مشارکت را داشته باشیم.

Flite Material Science کمتر از 10 کارمند دارد ، اما کوهن امیدوار است زمانی که این شرکت در سه ماهه سوم یا چهارم امسال بودجه خود را تعطیل کند ، تعداد بیشتری را استخدام کند.

تحقیقات این شرکت باعث شد تا در زمینه هوافضا و دفاع به خانه بازگردد. کوهن گفت ، این شرکت همچنین در زمینه نفت و گاز و نیمه هادی ها “کار بسیار زیادی” انجام می دهد و تقاضای خودرو و بسته بندی را نیز می بیند ، و افزود که این دو صنعت اخیر احتمالاً باید منتظر بمانند تا اقتصاد واحد کاهش یابد.