Fairphone یک تلفن هوشمند 5G اضافه می کند و از پشتیبانی نرم افزاری تا حداقل 2025 حمایت می کند – TechCrunch

شرکت اجتماعی هلندی Fairphone اولین تلفن هوشمند 5G خود را با نام Fairphone 4 معرفی کرد.

سازنده تلفن همراه ‘greentech’ از طریق وعده پایداری از طریق مدولار قابل تعمیر ، تقریباً از کل صنعت تلفن های هوشمند متمایز می شود.

این امر با فشار زیادی در زمینه مسئولیت اجتماعی و الکترونیک اخلاقی ترکیب می شود – تبلیغ مواد نسبتاً مناسب و شرایط بهتر برای کارگران (از طریق برنامه دستمزد معیشتی) در یک زنجیره تأمین که فعالیت های کثیف استخراج مواد معدنی خاک کمیاب و سایر اجزای مورد استفاده را شامل می شود. در ساخت دستگاه های تلفن همراه و همچنین تولید گوشی خود.

Fairphone 4 دارای پنج سال ضمانت و ضمانت پشتیبانی نرم افزاری تا پایان سال 2025 است – شامل ارتقاء حداقل به اندروید 12 و 13 (این سیستم عامل اندروید 11 را در جعبه اجرا می کند.)

این استارتاپ همچنین امیدوار است بتواند عمر گوشی را بیشتر کند – هدف آن پشتیبانی نرم افزاری تا سال 2027 و ارتقاء به اندروید 14 و 15 نیز می باشد.

پرچمدار جدید پس از راه اندازی Fairphone 3+ در سال گذشته-که صاحبان گوشی های برتر قبلی خود را قادر می سازد تا با تعویض چند ماژول به قیمت 70 یورو ارتقا دهند.

اولویت دادن به استفاده مجدد برای کاهش زباله های الکترونیکی یک هدف کلیدی برای Fairphone است-بنابراین حتی اگر امسال تلفن جدید دیگری را معرفی می کند ، اقدامات لازم را برای جلوگیری از متهم شدن به ایجاد زباله های الکترونیکی بیشتر با ایجاد تقاضا برای سخت افزار جدید انجام می دهد.

Fairphone 4 اولین دستگاهی است که به عنوان “خنثی زباله های الکترونیکی” شناخته می شود – زیرا می گوید تلفن و قطعات یدکی کاربران را “با بازیافت مسئولانه یک تلفن (یا مقدار مساوی زباله های الکترونیکی کوچک) برای هر دستگاه” جبران می کند. فیرفون 4 فروخته شد ” وگرنه حداقل یک تلفن دیگر را پس بگیرید و تعمیر کنید تا از تولید گوشی جدید جلوگیری شود.

فیرفونز در تحقیقی دیگر در راستای هدف بلندپروازانه خود برای ساخت لوازم الکترونیکی شخصی با دوام و اخلاقی ، خاطرنشان کرد که توانسته است فهرست مواد به دست آمده را با 6 مورد جدید افزایش دهد. در Fairphone 4 اینها شامل طلا دارای گواهینامه Fairtrade ، آلومینیوم از Aluminium Stewardship Initiative (ASI) Performance Standard Certified ، تنگستن نمایشگاه از رواندا ، قلع بازیافت شده ، مواد معدنی کمیاب خاک و پلاستیک است.

مصرف کنندگان مدت زیادی است که گوشی های هوشمند را به مدت قابل توجهی بیشتر از چرخه های ارتقاء در سال های اولیه بازار نگه داشته اند ، زیرا فضا بالغ شده است و به روز شدن دستگاه ها به طور فزاینده ای تکراری شده است.

همزمان نگرانی های زیست محیطی نیز باعث افزایش تغییرات در نحوه خرید و استفاده مشتریان از دستگاه های تلفن همراه می شود. بنابراین چیز براق جدید ، از نظر تقاضای مصرف کننده ، ممکن است در واقع چیز درخشان قدیمی را تا آنجا که ممکن است نگه دارد و با مسئولیت پذیری آن را بازیافت کند ، هنگامی که بالاخره به پایان کار خود می رسد.

در اروپا ، قانونگذاران نیز در حال بررسی حق تعمیر قوانین هستند.

طراحی ماژولار Fairphone ، که به کاربر اجازه می دهد در صورت خرابی یا خرابی بخشی از دستگاه ، قطعات (مانند صفحه نمایش ، باتری و دوربین) را به راحتی عوض کند و جایگزین کند ، ممکن است نگاهی اجمالی به آینده لوازم الکترونیکی مصرفی داشته باشد – در صورت کاهش تنظیم کننده ها راه اجباری شدن قابلیت تعمیر به منظور مقابله با زباله های الکترونیکی و تشویق کاهش مصرف به عنوان بخشی از اقدامات برای کربن زدایی اقتصاد و پاسخ به بحران آب و هوا.

اعتبار تصویر: Fairphone

اوا گوونز ، مدیرعامل Fairphone در مورد راه اندازی Fairphone 4 در بیانیه ای اظهار داشت: “ما می خواهیم روش سنتی طراحی دستگاه ها را به چالش بکشیم ، از جمله تصور اینکه نازک تر بهتر است. نقطه شروع توسعه این بود که یک تلفن هوشمند با دوام برتر تولید کنید که مقاوم در برابر آینده باشد ، به راحتی قابل تعمیر است ، که برای دوام و در نتیجه بیشتر مدور و عادلانه طراحی شده است. “

مشخصات فنی جدیدترین دستگاه Fairphone نیز در مقایسه با پرچمدار قبلی افزایش یافته است – بنابراین 5G تلفن همراه با 6 یا 8 گیگابایت رم و 128 گیگابایت یا 256 گیگابایت حافظه ، چیپست Qualcomm Snapdragon 750G ، تقویت شده در عقب و جلو دوربین ها و صفحه نمایش 6.3 اینچی ، در میان سایر تغییرات.

این گوشی برای پیش خرید از امروز از طریق وب سایت Fairphone و از طریق شرکای منتخب با قیمت RPP 579 یورو (برای 6 گیگابایت رم/128 گیگابایت) یا 649 یورو (8 گیگابایت رم/256 گیگابایت)

این دو نسخه در 25 اکتبر از طریق شبکه توزیع کنندگان منطقه ای Fairphone در اروپا منتشر می شوند.

رنگهای موجود برای این گوشی برای دستگاه 6 گیگابایتی خاکستری است. و خاکستری ، سبز و سبز (مخصوص وب سایت Fairphone) برای گوشی 8 گیگابایتی.