EquityBee 55 میلیون دلار برای بازاری که کارکنان را با سرمایه متصل می کند ، جمع آوری می کند تا به آنها در استفاده از گزینه های سهام خود کمک کند – TechCrunch

گزینه های سهام می توانند پاداش بالقوه زیادی را برای کارکنان در زمانی که شرکتشان خوب پیش می رود داشته باشند ، اما همه افراد از بودجه لازم برای استفاده کامل – یعنی خرید – گزینه هایی که در اختیار دارند ، برخوردار نخواهند بود. وارد EquityBee شوید ، بازاری که کارکنان می توانند از طریق شبکه ای متشکل از 12000 سرمایه گذار برای تامین هزینه این پروسه با سرمایه ارتباط برقرار کنند. این استارتاپ در سال جاری در حال رشد بوده است و این شرکت برای ادامه توسعه ویژگی های پلتفرم خود و گسترش دامنه خود ، امروز 55 میلیون دلار سرمایه اختصاصی خود را اعلام می کند.

سری B توسط گروه 11 هدایت می شود و Battery Ventures ، Latitude ، Local Globe ، Greenfield Partners و ICON نیز در آن شرکت می کنند. ارزش دقیق آن فاش نمی شود ، اما اورن بارزیلای ، بنیانگذار و مدیرعامل EquityBee گفت که این صدها میلیون دلار است.

این بودجه در میان سر و صدای زیاد سرمایه گذاران (در نظر گرفته شده است) در استارتاپ مستقر در تل آویو/پالو آلتو تأمین می شود: EquityBee تنها هفت ماه پیش 20 میلیون دلار جمع آوری کرد. و در روند کار بر روی این داستان ، این آخرین دور 7 میلیون دلار افزایش یافته است.

EquityBee در دنیای گزینه های سهام ، شکاف جالب و اغلب زیر رادار را پر می کند. بسیاری از کارکنان فناوری – به ویژه کسانی که در استارت آپ ها فعالیت می کنند – گزینه ها را به عنوان بخشی از بسته های پاداش خود محاسبه می کنند (و در واقع ، وقتی گزینه ها یک گزینه نیستند ، این می تواند بحث برانگیز باشد). در واقع ، تنها در ایالات متحده امروزه حدود 6 میلیون کارمند استارتاپی وجود دارند که دارای نوعی از حقوق صاحبان سهام هستند.

اما در بسیاری از موارد ، کارکنان نمی توانند به طور کامل از امکانات موجود در جلوی گزینه ها استفاده کنند ، زیرا خرید آنها می تواند هزینه بر باشد.

برزیلایی می گوید: “یک کارمند متوسط ​​برای ورزش کامل به 140،000 دلار پول نقد نیاز دارد.” در مجموع او تخمین می زند که سالانه 60 میلیارد دلار در بین سهام استارتاپ ها شنا می شود ، اما بیش از 55 درصد از آن هر ساله بدون ورزش انجام می شود. او درباره کارمندانی که از دست می دهند گفت: “این مقدار زیادی است که آنها از دست می دهند.”

در طرف دیگر بازار EquityBee ، مخزن عظیمی از پول نقد وجود دارد که آماده سرمایه گذاری در اقتصاد نوپا است و کسانی که این برنامه را دنبال می کنند به طور مرتب به دنبال راه هایی برای ایجاد تنوع در نحوه سرمایه گذاری خود هستند.

“سرمایه گذاران [in the network] وی با ارائه بودجه برای گزینه ها به سرمایه گذاری در این شرکت ها دسترسی زیادی پیدا می کند. ” “این یک وام نیست ، یک سرمایه گذاری است.”

ایده این است که کارکنان درخواست بودجه خود را به این پلت فرم ارائه می دهند و سرمایه گذاران اساساً برای تأمین مالی آن پیشنهاد می دهند. بودجه می تواند به صورت سندیکا یا یک فرد واحد باشد. در مورد هر دو سرمایه گذار و کارمندی که وجوه دریافت می کنند ، هیچ یک هویت مستقیم را نخواهند داشت ، اگرچه سرمایه گذاران می توانند ببینند که کارمند در چه شرکتی کار می کند ، بنابراین از لحاظ تئوری سرمایه گذار می تواند در مورد بزرگ یا خطرناک بودن آن قضاوت کند. شرط.

تا زمانی که یک رویداد نقدینگی بر این گزینه ها تأثیر نگذارد ، کارمندان ملزم به بازپرداخت این پول نیستند و تنها در صورت کسب هرگونه سود از این گزینه ها ، باید پول اصلی را به علاوه درصد سود پس دهند. این بدان معناست که اگر گزینه های سهام بی ارزش شوند ، سرمایه گذار ضرر می کند ، اما کارمند هیچ بدهی ندارد. در صورت خروج عالی شرکت ، کارمند بودجه را با بهره بازپرداخت می کند. اما همچنین: اگر شرکت فقط یک نتیجه متوسط ​​داشته باشد و یک کارمند در آن گزینه ها مبلغی نه چندان عالی دریافت کند ، این نیز منجر به پرداخت سرمایه گذار می شود. به عبارت دیگر ، هیچ یک از این موارد قطعی نیست ، اما برای کارکنان و سرمایه گذاران که مایل به استفاده از گزینه ها هستند ، این یک روش جالب برای کمک به هر دو طرف در بازی است.

تاکنون ، EquityBee در اکوسیستم سرمایه گذاری استارتاپی کشش قوی ای یافته است. سرمایه در شبکه سرمایه گذاران خود-که شامل دفاتر خانوادگی ، صندوق ها ، افراد دارای ارزش خالص بالا و به طور فزاینده ای می شود ، بارزیلائی به من می گوید ، VCs-از سال 2020 تاکنون 500 درصد رشد سالانه داشته است و تعداد بازیکنان آن شبکه رشد 430 – – دو نشانه سرمایه گذاران علاقمند به مشارکت. در همین حال ، تعداد کارمندانی که از آن شبکه استفاده می کنند در مدت مشابه بیش از 350 درصد افزایش یافته است.

برزیلای گفت که در حال حاضر EquityBee هیچ مشارکت رسمی با شرکت هایی که گزینه ها را صادر می کنند ندارد – “مأموریت ما این است که به همه کارکنان استارتاپ ها این امکان را بدهیم که در موفقیتی که آنها به دست آوردند مشارکت داشته باشند. و می توانید تصور کنید که EquityBee بخشی از آن را به عنوان بخشی از مجموعه گسترده تری از مزایا و خدمات منابع انسانی که شرکت ها ارائه می دهند ، رسمی کند.

در واقع ، با توجه به اینکه گزینه ها همچنان به عنوان نیرویی قوی در نحوه ایجاد استارتاپ ها و نحوه مشارکت کارکنان در موفقیت کارفرمایان خود باقی می مانند ، به احتمال زیاد پیشرفت های بیشتری در مورد آنچه EquityBee می تواند به کارکنان خود با استفاده از بازار خود برای تأمین مالی ارائه دهد ، وجود دارد. بارزیلی از ویژگی های آینده استفاده نمی کند ، اما خاطرنشان می کند که فرصتی برای ارائه انواع دیگر نقدینگی – یعنی نقدی – به کارکنان در برابر ارزش گزینه های آنها وجود دارد ، در مواردی که ممکن است آنها به این زودی از آنها استفاده نکنند. به همین دلیل است که استارتاپ های دیگری مانند Vested نیز برای ارائه خدمات دیگر به این کارکنان ظهور می کنند تا به آنها در مدیریت بهتر دارایی های خود کمک کنند. این نیز به خدمات آینده که EquityBee نیز می تواند ارائه دهد ، بیان می کند.

“پس از رهبری EquityBeeدر دورهای Seed و Series A ، شاهد رشد سه رقمی این شرکت در سال گذشته بودیم. تیم م extraordinaryسس فوق العاده تناسب خوبی با بازار محصول نشان داده است و کار آنها همچنان فاصله می گیرد EquityBee به عنوان یک رهبر واقعی بازار ، “Dovi Frances ، شریک بنیانگذار گروه 11 ، در بیانیه ای گفت. “EquityBeeراه حل های فناوری تعریف صنعت به میلیون ها کارمند فناوری کمک می کند تا به نقدینگی در بازاری دست پیدا کنند که در غیر این صورت علیه آنها ایجاد شده است. تصمیم ما برای افزایش سرمایه گذاری به زودی پس از دور قبلی ما ، تصمیمی آسان است و خوشحالیم که به حمایت از شرکت و رشد بی سابقه آن ادامه می دهیم. “