Edtech با کلاسهای مبتنی بر کوهورت-TechCrunch ، به اقتصاد سازندگان متمایل می شود

احیا شده توسط همه گیر ، کارآفرینان در تلاش هستند تا برخی از اصول سنتی آموزش ، از کارت های فلش گرفته تا معلمان و برنامه های بعد از مدرسه را تازه کنند. و اینها فقط شرط بندی نیستند: آنها کسب و کارهایی هستند که ارزش تک شاخ دارند و به دنبال استفاده از پذیرش دیجیتالی جدید مصرف کنندگان هستند.

رونق بخش edtech با اقتصاد خالق رقابت می کند ، که وعده می دهد به سازندگان کمک می کند تا از اشتیاق خود درآمدزایی کرده و دموکراتیک کنند ، در حالی که هویت خود را حفظ می کنند. اقتصاد سازندگان طی سال گذشته به دلیل افزایش اشتها برای محتوای دیجیتالی از کره چشم در خانه و موجی از سازندگان جدید که مشتاق پاسخگویی به تقاضا هستند ، رشد کرده است.

Edtech و اقتصاد خالق مطمئناً در مشکلاتی که سعی می کنند حل کنند متفاوت است: یافتن راه حل VR برای واقع بینانه تر شدن کلاس های STEM آنلاین یک راه حل متفاوت از ساده سازی همه استراتژی های مختلف درآمدزایی سازندگان در یک پلتفرم است. با این وجود ، این دو بخش در سال گذشته زمینه مشترکی پیدا کرده اند-که با ظهور پلتفرم های کلاس مبتنی بر کوهورت همراه شده است.

در پلتفرم های بزرگ و مبتنی بر گروه به متخصصان کمک می کند تا کلاس هایی را برای جوامع خود راه اندازی کنند ، بدون نیاز به تجربه تدریس قبلی. دانش آموزان با هم در کلاس حرکت می کنند-بنابراین “کوهورت”-با متخصص درخواستی به عنوان یک تخته صدا. این یک شرط بر روی آموزش است ، اما همچنین به فرد اجازه می دهد تا علاقه خود را با فشار دادن تمام تراشه های خود به مرکز جدول به جای کار در یک موسسه نشان دهد. در حالی که ایده متخصصان که به گروهی از مردم آموزش می دهند دقیقاً جدید نیست ، اما با موجی از استارتاپ های جدید تجدید می شود.

کارآفرینان و سرمایه گذاران می گویند که این یک همپوشانی ساده نیست. برخی می ترسند که تبدیل سازندگان به مربیان می تواند شتاب آموزگاران فاقد صلاحیت بدون درک از آموزش و پرورش واقعی را به همراه داشته باشد ، در حالی که برخی دیگر فکر می کنند که دموکراتیزاسیون واقعی آموزش مستلزم اختلال در افرادی است که به طور سنتی حق آموزش دارند.

هر کس معلم است!

دوره های گسترده آنلاین آنلاین (MOOCs) و موسسات سنتی بر این باور بنا شده اند که دانش آموزان می خواهند از معلمان معتبر یاد بگیرند ، در حالی که بسیاری از سیستم عامل های مبتنی بر گروه ها در اطراف یک اخلاق بحث برانگیز و در عین حال قانع کننده شکل می گیرند: هر کس می تواند معلم باشد. ایده توانمندسازی افراد برای کسب درآمد از استعدادهای خود ، صفحه ای است که مستقیماً از کتاب قوانین اقتصاد خالق خارج شده است.

به عبارت دیگر ، اگر به جای متقاعد کردن یک استاد کالج برای تدریس در اوقات فراغت خود ، اگر مدیر محصول ستاره در یک استارتاپ فناوری را متقاعد کنید که یک کلاس راه اندازی نکات و اسرار تجاری خود را راه اندازی کند ، چطور؟ این یک نظریه نیست ؛ این یک تجارت با پشتوانه سرمایه گذاری است Mighty Networks مبلغ 50 میلیون دلار از سری B جمع آوری کرد تا به سازندگانش در راه اندازی کلاس کمک کند. ماه گذشته ، آکادمی Nas 11 میلیون دلار برای کمک به سازندگان برای راه اندازی مجموعه های خود از نوع MasterClass جمع آوری کرد. سپس Maven ، یک شرکت فناوری اولیه در مراحل اولیه ، که میلیون ها نفر را قبل از اینکه حتی نامی داشته باشد جمع آوری کرده است-و متداول سازی کلاس های مبتنی بر کوهورت را به عنوان یک حرکت تجاری در ابتدا هدایت کرد.

این شرکت ها در تقاطع edtech – و دیدگاه های در حال توسعه آن در مورد نحوه آموزش و پرورش – و اقتصاد خالق ، با فرض قدرتمند “افراد به عنوان یک کسب و کار” قرار دارند.

مارک تان در دهها بورسیه شرکت کرده است و سالها مربیگری را در طول سالهای خود در زمینه فناوری دریافت کرده است. برای تان ، که از فیلیپین به ایالات متحده نقل مکان کرد ، جذابیت کلاس های مجازی همیشه شبکه دانش آموزانی بود که در برنامه شرکت می کردند. آن شبکه مجازی او را به سمت آمازون و Twitch سوق داد و اخیراً سه سال گذشته را به عنوان مدیر محصول در Wyze گذراند.

درک این نکته که “شما نیازی ندارید یک معلم متخصص باشید ، فقط یک متخصص هستید” چیزی است که در نهایت به تان اعتماد به نفس داد تا دوره ای را برای خود در Maven راه اندازی کند. این کار چند هفته دیگر آغاز می شود و در مورد توسعه محصول مبتنی بر جامعه است.

او گفت: “من با افرادی که واقعاً شناخته شده هستند مشارکت کرده ام ، و گاهی اوقات ارتباط با آنها دشوار است زیرا آنها پنج یا 10 سال پیش در جای من بودند.” “من فکر می کنم که بیش از حد بر این معلم متخصص بودن اعتماد وجود دارد.

لامپ روشن و خاموش شدن

اعتبار تصویر: برایس دوربین / TechCrunch

“با گذشت زمان ، آنچه متوجه شدم این است که چیزهای بیشتری برای یادگیری از دیگران وجود دارد ، بنابراین زمان بیشتری را صرف ارتباط با آنها کردم [my peers] به جای صرف وقت برای گوش دادن به سخنرانی. “

کلاس چهار هفته ای او در ابتدا 799 دلار قیمت داشت اما اکنون 599 دلار هزینه دارد و به تعهد پنج تا 10 ساعت در هفته نیاز دارد. برنامه نویسی از کارگاه های زنده هفتگی و پرسش و پاسخ باز گرفته تا سخنرانان مهمان و شبکه همتا به همتا متغیر خواهد بود.

Tan از بسیاری جهات مثال مهمی است که بنیانگذاران پلتفرم مبتنی بر کوهورت به دنبال آن هستند تا سعی کنند سازندگان را به خدمات خود برسانند. او در شرکتهای بزرگ و مشهور تجربه دارد ، سالها تجربه محصولاتی را که اکنون در حال فروش آن است ، گذرانده است و پس از مشاهده مزایای یادگیری همتا به همسالان ، علاقه زیادی به آموزش دارد.

آنا فابرگا ، که سالها به عنوان معلم دبستان مشغول به کار بوده است ، قبل از پیوستن به Synthesis ، مدرسه غنی سازی آنلاین ، الهام گرفته از مدل Ad Astra ایلان ماسک ، گفت: “بهترین معلمان آنهایی هستند که قبلاً معلم نبوده اند.” “من فکر می کنم که غریزه یک معلم این است که وارد شود و سعی کند کنترل کند ، بیش از حد مهندسی کند و همه چیز را برنامه ریزی کند تا بچه ها دچار مشکل نشوند … اما من فکر می کنم رویکردی که بهترین کار را می کند این است که [by doing] مخالف.”

فابرگا توضیح داد که سنتز بیشتر بر ایجاد تسهیل کنندگان خوبی است که می توانند تعامل را احساس کرده و با دانش آموزان صمیمیت ایجاد کنند تا مربیانی که بر روی برنامه درسی خاصی تمرکز می کنند.

او گفت: “ما واقعاً می خواهیم مطمئن شویم که بچه ها مسئول هستند و همه وظایف سنگین را انجام می دهند ، نه معلمان.”