DeHaat 115 میلیون دلار در بزرگترین دور کشاورزی در هند – TechCrunch جمع آوری کرد.

DeHaat، یک پلت فرم آنلاین که خدمات کامل کشاورزی را به کشاورزان در هند ارائه می دهد، 115 میلیون دلار در بزرگترین دور سرمایه گذاری برای یک استارت آپ کشاورزی در هند جمع آوری کرده است، جایی که محصولات کشاورزی دو سوم از 1 تریلیون دلار خرده فروشی سالانه کشور را به دست می آورند. خرج کردن

سوفینا و لایت راک دور تامین مالی این استارت آپ 10 ساله را با هم رهبری کردند. Temasek و سرمایه گذاران موجود Prosus Ventures، RTP Global، Sequoia Capital India و FMO نیز در دور جدید شرکت کردند که افزایش درآمد تا به امروز آن را به 161 میلیون دلار می رساند. (157 میلیون دلار از این مبلغ در 30 ماه گذشته رسیده است.) به گفته یکی از افراد آشنا، دور جدید استارتاپ را بیش از 450 میلیون دلار ارزیابی می کند.

DeHaat که به زبان هندی برای دهکده است، به سه مورد از بزرگ‌ترین چالش‌هایی که کشاورزان در هند (و جاهای دیگر) با آن‌ها مواجه هستند، می‌پردازد: سرمایه در گردش، تأمین اقلام کشاورزی مانند بذر و کود، و یافتن خریداران پس از تولید محصول. تنها حدود یک سوم محصولی که کشاورزان هندی تولید می کنند به بازارهای بزرگ می رسد.

استارت آپی که مقر آن در گورگان و پاتنا قرار دارد، برندهایی را که محصولات کشاورزی، تامین کنندگان مالی سازمانی و خریداران را به فروش می‌رسانند، به یک پلتفرم آورده است. همچنین با کارآفرینان خرد – بیش از 3000 نفر از آنها – کار می کند تا جمع آوری و تحویل آخرین مایل را فراهم کند.

این استارت آپ که خط کمکی برای تعامل با کشاورزان راه اندازی می کند، همچنین یک برنامه اندرویدی همنام را اجرا می کند که به چندین زبان در دسترس است.

یانا کاچورینا، مدیر ارشد بخش، گفت: منحصربه‌فرد بودن رویکرد تمام پشته آن همراه با استراتژی «فیژیتال» به بازار، دیدگاه ما را مبنی بر اینکه این شرکت در مسیر تبدیل شدن به یک بازیگر مهم در صنعت کشاورزی در هند قرار دارد، مجدداً تأیید کرد. سوفینا در بیانیه ای

DeHaat گفت که به بیش از 650,000 کشاورز در بیهار، UP، Jharkhand و Odisha خدمات ارائه می دهد. در پلتفرم خود، بیش از 850 تجارت بی نظیر کشاورزی را ارائه می دهد.

Shashank Kumar، یکی از بنیانگذاران و مدیر اجرایی این استارت آپ، در مصاحبه ای به TechCrunch گفت که استارتاپ بودجه جدید را برای گسترش به “همه خوشه های کشاورزی بزرگ هند” مستقر خواهد کرد.

او گفت که DeHaat در هفت ماه گذشته پنج برابر شده است.

بسیاری از استارت‌آپ‌ها و غول‌های فناوری که زمانی بخشی نادیده گرفته شده بود، در حال کاوش هستند تا از بزرگترین برداشت سالانه میوه و سبزیجات در جهان پس از چین بهره ببرند. به گفته EY، صنعت فناوری کشاورزی هند این پتانسیل را دارد که تا سال 2025 به حدود 24 میلیارد دلار درآمد برسد.

آمازون اخیراً شروع به ارائه مشاوره و اطلاعات در زمان واقعی به کشاورزان کرده است تا به آنها کمک کند تا تصمیمات خود را در مورد محصولات آگاه کنند. مایکروسافت در حال کار با 100 روستا برای استقرار هوش مصنوعی و ساخت یک پلتفرم است.

کومار گفت: «تیم ما به گروهی متشکل از 850+ متخصص با تخصص عمیق در زمینه رشد و استراتژی، زنجیره تامین، فناوری و علوم کشاورزی تبدیل شده است.