Crowberry Capital ایسلند 90 میلیون دلار صندوق بذر و مراحل اولیه با هدف Nordics راه اندازی می کند-TechCrunch

Crowberry Capital ، که در ریکیاویک و کپنهاگ فعالیت می کند ، Crowberry II را راه اندازی کرده است: 90 میلیون دلار سرمایه و سرمایه اولیه برای راه اندازی در منطقه شمال اروپا. بسته دوم – آوردن 40 میلیون دلار دیگر – برای ژوئیه 2022 برنامه ریزی شده است.

EIF (صندوق سرمایه گذاری اروپایی) LP اصلی این صندوق است ، پس از اختصاص 20 میلیون یورو از برنامه “InnovFin Equity” اتحادیه اروپا. این اولین صندوق سرمایه گذاری VC InnovFin Equity در ایسلند است.

سرمایه گذاران دیگر عبارتند از صندوق های بازنشستگی ایسلندی ، چندین دفتر خانوادگی و فرشته هایی از جمله دیوید هلگاسون ، بنیانگذار Unity Technologies.

Crowberry II ، که ادعا می شود بزرگترین صندوق VC است که در خارج از ایسلند فعالیت می کند ، توسط سه زن بنیانگذار ، هکلا آرناردوتیر ، هلگا والفلس و جنی روث هرافنسدوتیر اداره می شود.

صندوق Crowberry I (یک صندوق 40 میلیون دلاری در سال 2017 راه اندازی شد) ، در استارتاپ هایی در زمینه های Gaming ، SaaS ، Healthtech و Fintech سرمایه گذاری کرد.

هکلا آرناردوتیر گفت: “یک فرض نادرست این است که چون ما زن هستیم ، ما فقط به حمایت از بنیانگذاران زن علاقه داریم. همانطور که سابقه سرمایه گذاری ما نشان می دهد ، ما از شرکت ها حمایت می کنیم زیرا آنها صرف نظر از جنسیت اعضای ارشد تیم ، تغییر دهنده بازی هستند. با این حال ، ما نیز به عنوان یک تیم تمام زن از احتیاط استفاده می کنیم ، به این معنی که ما می توانیم در مشاغل و بخشهایی که معمولاً دیگران در فضای ما نادیده می گیرند ، پتانسیل داشته باشیم. “

مطالب جدید  نام‌های سایت Google اکنون از زیر دامنه‌ها در دستگاه‌های تلفن همراه پشتیبانی می‌کنند

وی افزود: “فراگیر بودن برای تجارت خوب است و از طریق باز بودن و دسترسی ، جریان معاملات شما به موازات مجموعه استعدادهای شما چند برابر می شود و مشاغل با پایگاه کاربری بالقوه گسترده تری ایجاد می شوند. دیوانه است که در سال 2020 ، استارتاپ های تحت رهبری زنان فقط 2.3 درصد از بودجه VC را دریافت کردند ، اما کروبری این را فرصتی می داند: جایی که نوردیک ها در برابری جنسیتی در سطح جامعه پیشتاز هستند ، ما می خواهیم نشان دهیم که منطقه نیز می تواند نشان دهد از نظر حمایت سرمایه گذاری مبتکرانه. “

صندوق قبلی Crowberry (Crowberry I) شامل 15 شرکت بود که 33٪ آنها مدیرعامل زن بودند.