CRED fintech CRED به ارزش 4 میلیارد دلار پس از جمع آوری کمک مالی 251 میلیون دلار – TechCrunch

فین تک هندی CRED روز سه شنبه اعلام کرد که در دور جدید تامین مالی 251 میلیون دلار ، سومین کمک مالی خود در سال جاری ، به ارزش 4.01 میلیارد دلار جمع آوری کرده است.

سرمایه گذاران فعلی Tiger Global و Falcon Edge Capital رهبری دور سوم تامین مالی سری E استارتاپ مستقر در بنگلور را بر عهده داشتند. Marshall Wace و Steadfast نیز شرکت کردند – و سرمایه گذاران فعلی DST Global ، Insight Partners ، Coatue ، Sofina ، RTP و Dragoneer نیز شرکت کردند. ارزش این استارتاپ 2.2 میلیارد دلار در دور آوریل امسال و 806 میلیون دلار در دورهایی که در ماه ژانویه افشا شد ، ارزش گذاری شد.

TechCrunch هفته گذشته گزارش داد که CRED دور جدیدی از تامین مالی را به ارزش 3.75 میلیارد دلار پیش از پول نهایی کرده است. این رسانه همچنین گزارش داد که این استارتاپ مذاکرات اولیه را در مورد دور جدید انجام داده است. سخنگوی آن زمان گفت که همه چیز در داستان نادرست است. (3.75 میلیارد دلار قبل + 251 میلیون دلار افزایش جدید = 4.01 میلیارد دلار ارزش گذاری پس از پول.)

CRED به مردم کمک می کند تا با پرداخت به موقع قبوض ، امتیاز اعتباری خود را بهبود بخشند. بیش از 7.5 میلیون عضو جمع آوری کرده است.

در برنامه خود ، این استارتاپ به اعضای خود دسترسی به طیف وسیعی از مارک های برتر را ارائه می دهد. این استارتاپ ، بر خلاف بسیاری دیگر در هند ، بر TAM معمول هند تمرکز نمی کند-صدها میلیون کاربر از دومین کشور پرجمعیت جهان-و در عوض به برخی از مخاطبین برتر توجه می کند.

هند 57 میلیون کارت اعتباری دارد (در مقابل 830 میلیون کارت بدهی) [that] تا حد زیادی به بازار رده بالا خدمت می کند. صنعت کارت اعتباری تا حد زیادی متمرکز است و 4 بانک برتر (HDFC ، SBI ، ICICI و Axis) حدود 70 درصد از کل بازار را در اختیار دارند. این فضا برای این بانک ها بسیار سودآور است – همانطور که از IPO کارت SBI مشهود است. “تحلیلگران بانک آمریکا در گزارش قبلی خود نوشتند.

“تعداد کمی از شرکت های نوپا مانند CRED بر این پایه پیشرفته تمرکز کرده اند [have] از رویکردی مبتنی بر پلتفرم استفاده کنید (مشتریان را هم اکنون به دست آورید و بعداً به دنبال کسب درآمد باشید). کارت اعتباری در هند همچنان محصولی مشتاق است. نفوذ زیر احتمالاً ادامه رشد قوی در سالهای آینده را تضمین می کند. اضافه کار ، عامل شکل ممکن است تغییر کند (یعنی از کارت پلاستیکی به کارت مجازی منتقل شود) ، اما انتظار می رود تقاضای ذاتی اعتبار افزایش یابد.