Callin ، برنامه پادکست اجتماعی دیوید ساکس ، یک دور 12 میلیون دلاری سری A را راه اندازی و اعلام می کند – TechCrunch

با افزایش محبوبیت صوتی زنده ، بنیانگذاران دیوید ساکس (مدیر سابق PayPal و مدیرعامل Yammer) و اکسل اریکسون سعی کردند صدا و پادکست اجتماعی را در یک برنامه یکپارچه ترکیب کنند. اپلیکیشن Callin امروز با iOS 12 میلیون دلار در بودجه سری A با همکاری Sequoia ، Goldcrest و Craft Ventures راه اندازی می شود ، جایی که Sacks بنیانگذار و شریک آن است.

در سیستم عامل های صوتی زنده مانند Clubhouse یا Twitter Spaces ، پس از اتمام یک اتاق ، صدا از بین می رود. در حالی که Callin عملکرد صوتی زنده مشابهی دارد ، با اجازه به کاربران برای ذخیره ضبط زنده خود و ویرایش آن در یک قسمت پادکست ، خود را متمایز می کند.

ساکس ، که پادکست “All In” خود را در حالت قفل شروع کرد ، گفت: “من سالها به دنبال ایجاد پادکست بودم ، اما هرگز به آن دسترسی نداشتم ، زیرا بسیار پیچیده است و موانع بسیار زیاد است.” “ما یک پسر در استودیو داریم که در هر قسمت از پاد ، شش ساعت وقت صرف پس از تولید می کند و همه ما مجبور بودیم میکروفون و سخت افزار تهیه کنیم. سازماندهی کار پیچیده ای است.”

برای پادکست های مشتاق که اولین برنامه های خود را ایجاد می کنند ، Callin مانع ورود را کاهش می دهد در حالی که به کاربران اجازه می دهد مالکیت محتوایی را که در برنامه ایجاد می کنند حفظ کنند. برای شروع ضبط ، کاربران فقط یک اتاق را باز می کنند ، که می تواند خصوصی یا عمومی باشد – سپس می توانند مهمانان را دعوت کنند تا با آنها صحبت کنند یا به تنهایی ضبط کنند. در یک اتاق زنده ، کالین صف ساده تری برای مشارکت تماشاگران دارد تا مدیریت جمعیت را برای میزبان آسانتر کند.

برای ویرایش پادکست پس از ضبط ، برنامه یک رونویسی ایجاد می کند – تقریباً به اندازه زمان ضبط شما طول می کشد تا رونویسی شود. سپس ، می توانید روی یک بلوک از متن ضربه بزنید تا از پادکست حذف شود ، از جمله کلمات پرکننده جدا شده ، مانند um و uh. در حال حاضر ، شما نمی توانید کلمات یا عبارات جداگانه را در هر بلوک از متن مشخص شده توسط AI قطع کنید ، اما Sacks می گوید که برنامه به ایجاد سیستم ویرایش خود ادامه می دهد. Callin همچنین فرآیند قطع “هوای مرده” را در ابتدا یا انتهای ضبط خودکار می کند. پس از اتمام ویرایش ها ، میزبان می تواند ضبط را به عنوان یک قسمت از نمایش که در برنامه ایجاد می کند بارگذاری کند. کاربران همچنین می توانند صدای خود را برای به اشتراک گذاشتن آن در سایر میزبان های پادکست صادر کنند ، و در آینده ، Sacks گفت که کاربران می توانند محتوا را از طریق یک خوراک RSS به اشتراک بگذارند.

ساکس می گوید: “اما مصرف آن محتوا از طریق یک برنامه پادکست با تجربه آن در Callin متفاوت خواهد بود ، زیرا شما پخش تعاملی را برای مشاهده اتاق مانند زمان مکالمه دارید.” “بنابراین می توانید نماد افرادی را که صحبت می کنند مشاهده کنید و می توانید روی آنها کلیک کنید و آنها را دنبال کنید یا مشخصات آنها را مرور کنید تا ببینید به چه چیز دیگری علاقه دارند ، بنابراین این یک تجربه متفاوت از یک فایل صوتی مسطح است.”

اعتبار تصویر: Callin ، اسکرین شات توسط TechCrunch

پادکست ها هنوز نمی توانند رونویسی های خود را منتشر کنند-که مانند اکثر رونویسی های خودکار ، 100٪ دقیق نیستند-اما این قابلیت ، که Callin روی آن کار می کند ، می تواند دسترسی بسیار مورد نیاز را ایجاد کند که هنوز در Clubhouse وجود ندارد. مانند Clubhouse ، Callin هنوز از زیرنویس زنده پشتیبانی نمی کند (Twitter Spaces پشتیبانی می کند). اما ساکس می گوید هنگامی که به میزبان اجازه می دهد متن ها را به اشتراک بگذارد ، گسترش می یابد ، زیرنویس زنده “در نقشه راه” قرار می گیرد.

ساکس می گوید: “برنامه هایی وجود دارد که اتاق ها را انجام می دهند ، برنامه هایی وجود دارد که به شما امکان می دهد رونویسی ها را ویرایش کنید ، و برنامه هایی وجود دارد که کشف اجتماعی یا برجسته را انجام می دهند ، اما هیچ کس واقعاً همه این قطعات را در یک تجربه قرار نداده است.” “بنابراین ما سعی می کنیم این مجموعه کامل عمودی برای هر کسی که می خواهد یک نمایش صوتی ایجاد کند ، باشیم ، و بنابراین من فکر می کنم شما خواهید دید که ما در تمام جنبه های آن تجربه تکرار می کنیم. ما می خواهیم در استودیوی پادکست کاری که در برنامه ما نمی توانید انجام دهید ، انجام ندهید. “

با این حال ، Callin در شکل فعلی خود هنگام راه اندازی در فروشگاه App ، فاقد ابزارهایی برای ویرایش کیفیت ضبط صدا ، افزودن جلوه های صوتی یا موسیقی و ویرایش محتوا به روش دقیق تر است. به علاوه ، پادکست ضبط شده بر روی iPhone به خوبی یک برنامه حرفه ای تولید نمی شود ، یا حتی پادکست علاقه مندان که بر روی میکروفون USB درجه مصرف کننده ضبط شده است. اما موفقیت برنامه های صوتی زنده نشان داده است که گاهی اوقات شنوندگان به دنبال کیفیت پس از تولید و طراحی صدا نیستند ، بلکه آنها فقط می خواهند صحبت های مردم را در مورد موضوعی که مورد علاقه آنها است بشنوند. بنابراین ، کالین و سرمایه گذارانش روی این واقعیت شرط می بندند که مردم می توانند در صورت امکان به اتاقهای Clubhouse از پیش ضبط شده گوش دهند.

ساکس از برنامه خود برای ایجاد برنامه هایی مانند “Sacks on SaaS” ، یک برنامه برای بنیانگذاران شرکت نرم افزار و یک برنامه مصاحبه به نام “قرص های قرمز” استفاده کرده است که عنوان آن عبارتی است که سابقه بسیار پر دردسر در اینترنت دارد. سایر محتواهای ساخته شده توسط کاربر در برنامه شامل نمایش در مورد NFL ، استارت آپ در برلین ، آشپزی و موارد دیگر است. Sacks در نسخه آزمایشی خود می گوید که Callin هزاران کاربر داشت که بیش از 100 نمایش ایجاد کردند.

طبق دستورالعمل های انجمن ، Callin “محلی برای صحبت مردم است ، بنابراین هر زمان که گفتار در بستر ما محدود است ، باید دلیل خوبی وجود داشته باشد.” کالین فقط گفتار محدود شده توسط میزبان یک اتاق ، گفتار محدود شده توسط “سیستم عامل های فناوری” مانند اپل و گوگل و “سخنرانی خطرناکی که توسط اصلاحیه اول محافظت نمی شود” را محدود می کند.

تعدیل محتوا در پلتفرم های صوتی زنده مانند Clubhouse چالشی بوده است که پس از اصلاح استانداردهای تعدیل محتوا تلاش کرده است. گزارش ها سخنرانی نژادپرستانه و یهودستیز دستورالعمل های انجمن کالین نشان می دهد که محتوای تولید شده توسط کاربر که برنامه را از فروشگاه های اپل و گوگل بوت نمی کند ، میزبانی می کند. به تازگی ، پارلر به عنوان یک نمونه برجسته از نحوه امتناع یک پلتفرم اجتماعی از تعدیل محتوا ، آن را از فروشگاه های برنامه حذف کرد ، اگرچه پس از ماه ها رفت و برگشت مجدداً بازیابی شده است.

Callin با دور 12 میلیون دلاری سری A خود امیدوار است از اندروید و نسخه های وب این برنامه پشتیبانی کند. سرانجام ، کالین می تواند از طریق تبلیغات و نمایش اشتراک به دنبال سود باشد ، اما Sacks می گوید که این شرکت قصد دارد قبل از بررسی گزینه های کسب درآمد خود ، ابتدا مقیاس خود را افزایش دهد.

“من فکر می کنم این بهترین محصولی است که من تا به حال روی آن کار کرده ام.” “منظورم این است که من فکر می کنم بهتر از یامر است. من فکر می کنم حتی بهتر از PayPal است. “