API جدید Creator Marketplace TikTok به شرکت های بازاریابی تأثیرگذار اجازه می دهد تا از داده های شخص اول استفاده کنند-TechCrunch

TikTok کار با مارک ها و نمایندگی ها را با استفاده از خدمات خود آسان می کند. این شرکت در حال راه اندازی یک “TikTok Creator Marketplace API” است که به شرکت های بازاریابی اجازه می دهد تا مستقیماً با Creator Marketplace TikTok ، پلت فرم بازاریابی داخلی این برنامه ویدئویی ادغام شوند.

در وب سایت Creator Marketplace ، که در اواخر سال 2019 راه اندازی شد ، بازاریابان توانسته اند شخصیت های برتر TikTok را برای کمپین های نام تجاری خود کشف کنند ، سپس آن کمپین ها را ایجاد و مدیریت کرده و عملکرد آنها را پیگیری کنند.

در عین حال ، API جدید ، به شرکت های بازاریابی شریک اجازه می دهد تا به داده های شخص اول TikTok در مورد جمعیت شناسی مخاطبان ، روندهای رشد ، ویدئوهای با بهترین عملکرد و گزارش کمپین در زمان واقعی (مانند بازدیدها ، دوست داشتن ، اشتراک گذاری ، نظرات ، مشارکت و غیره) دسترسی پیدا کنند. برای اولین بار.

سپس آنها می توانند این داده ها را به پلتفرم های خود برگردانند تا بینش هایی را که قبلاً در مورد مشتریان خود ارائه می دهند ، افزایش دهند.

TikTok رسماً API را تا اواخر ماه سپتامبر اعلام نمی کند ، اما به شرکای آلفا اجازه می دهد تا درباره کارهای اولیه خود بحث کنند.

یکی از این شرکا Capitv8 است که API را با 50 خرده فروش برتر NRF در یکی از اولین کمپین های TikTok آنها آزمایش کرد. خرده فروش می خواست گروهی متنوع و فراگیر از سازندگان TikTok را پیدا کند تا با آنها همکاری جدیدی داشته باشد و برای راه اندازی کانال TikTok خود کمک می خواست. Captiv8 می گوید محتوای مارک دار نزدیک به 10 میلیون بازدیدکننده داشته است و این کمپین منجر به “افزایش قابل توجه” در چندین معیار کلیدی شده است که در مورد میانگین نیلسن انجام شده است. این شامل آشنایی (+4 above بالاتر از متوسط) ، میل (6++) ، قصد خرید (+7+) و قصد توصیه (+9) بود.

اعتبار تصویر: وب سایت TikTok Creator Marketplace

Capitv8 در حال حاضر با API TikTok برای جلب اطلاعات جمعیتی مخاطبان ، متمرکز کردن پیشنهادات و فعالیتهای تأثیرگذار و ارائه ابزارهایی برای افزایش محتوای مارک دار و نظارت بر عملکرد کمپین کار می کند. در آخرین جبهه ، API به شرکت اجازه می دهد تا معیارهای زمان واقعی را از API TikTok Creator Marketplace استخراج کند-این بدان معناست که Capitv8 در حال حاضر یکی از معدود شرکت های شخص ثالث است که به داده های شخص اول TikTok دسترسی دارند.

یکی دیگر از شرکای آلفا اولیه Influential است ، که به اشتراک گذاشتن آن همچنین از API برای دسترسی به بینش های شخص اول در زمینه جمعیت شناسی مخاطبان ، روندهای رشد ، ویدئوهای با بهترین عملکرد و موارد دیگر ، برای کمک به مشتریان خود در مارک های Fortune 1000 برای شناسایی سازندگان مناسب هم کمپین های تبلیغاتی بومی و هم پولی.

یکی از شرکایی که با آن کار کرد DoorDash بود که با کمک Influential کمپین های متعددی را در TikTok راه اندازی کرد. همچنین قصد دارد با مک دونالد آمریکا در چندین کمپین جدید که امسال اجرا می شوند ، همکاری کند ، از جمله کمپین های جدید بر روی ساندویچ مرغ ترد زنجیره ای و بازگشت مک ناتجت تند.

دیگر شرکای آلفا اولیه عبارتند از Whalar و INCA. دومی در حال حاضر فقط در انگلستان موجود است و ادغام آن ناشی از مشارکت بزرگتر جهانی TikTok با WPP است که در فوریه اعلام شد. آن معامله به آژانس های WPP دسترسی زودهنگام به ادغام محصولات تبلیغاتی جدید بازاریابی API و پیشنهادات AR جدید ، از جمله موارد دیگر را ارائه کرد.

بازارهای خالق در حال حاضر در بسترهای رسانه های اجتماعی با جوامع تأثیرگذار بزرگ متداول هستند ، زیرا این یک روش استاندارد برای تبلیغات برای مصرف کنندگان آنلاین ، به ویژه نسل جوان شده است. امروزه فیس بوک مدیر برندهای خود را برای Facebook و Instagram ارائه می دهد. YouTube دارای BrandConnect است. در حالی که اسنپ چت اخیراً بازاری را برای ارتباط مارک ها با سازندگان لنز اعلام کرده است. این نوع پلتفرم های داخلی با ارائه داده های قابل اعتماد در معیارهای مهم برای ROI خود مارک ها ، به جای تکیه بر داده های خود گزارش شده از اینفلوئنسرها یا داده هایی که باید به صورت دستی داشته باشند ، برای بازاریابان کار با جامعه تأثیرگذار گسترده تر را آسان می کند. خود را جمع آوری کنند و با شروع کمپین ها ، بازاریابان می توانند مقایسه کنند که چگونه سازندگان شریک خود می توانند نتایج را برای اطلاع از همکاری های آینده خود مقایسه کنند.

TikTok در حال حاضر در مورد API جدید خود اعلام رسمی نمی کند و به TechCrunch می گوید که این فناوری در حال حاضر در مراحل آزمایشی است.

“خالقان منبع حیات پلتفرم ما هستند و ما دائماً در فکر راه های جدیدی هستیم تا ارتباط و همکاری با مارک ها را برای آنها آسان کنیم. ملیسا یانگ ، سرپرست مشارکت های اکوسیستم TikTok ، در بیانیه ای که برای انتخاب ارائه کرده است ، گفت: ما بسیار خوشحال هستیم که با گروهی نخبه از شرکای قابل اعتماد ادغام می شویم تا به مارک ها کمک کنیم تا با خالقان متنوعی که می توانند پیام خود را به شیوه ای معتبر به اشتراک بگذارند ، همکاری کنند. شرکای شرکت بازاریابی