Animal Alternative یک بازی پلتفرمی در بازار رو به رشد گوشت پرورده است – TechCrunch

تولید گوشت سنتی تقریباً با یک فرایند پایدار فاصله دارد ، اما شانس ما این است که همه را وادار کنیم گوشت “واقعی” را رها کنند. Animal Alternative یکی از چندین شرکتی است که با استفاده از بیوراکتورها و سلولهای کشت شده گوشت را از نوع حیوانی غیرقابل تشخیص می داند و هدف آن این است که تولیدکنندگان محلی را قادر سازد این کار را با یک فرایند قابل تنظیم با استفاده از داده و AI انجام دهند.

Animal Alternative ، که امروز در TechCrunch Disrupt Startup Battlefield ارائه شد ، حاصل ایده دو فارغ التحصیل کمبریج است که در طول تحصیل در زمینه بیوتکنولوژی در آنجا بارها با یکدیگر روبرو شده اند. کلاریس بوریر و یاش میشرا دریافتند که آنها معتقدند تولید گوشت به شدت نیاز به راه اندازی مجدد دارد و مهارت های آنها نیز مکمل یکدیگر است. آنها تصمیم گرفتند شرکتی را برای دنبال کردن رویکرد جدید و داده های سنگین تاسیس کنند که بتواند تولید گوشت کشت شده را به همان اندازه سخت افزاری و نرم افزاری کند.

گوشت کشت سلولی ، در صورتی که با آن آشنا نباشید ، جایی است که سلولهای مشتق شده از بافت حیوانات در یک محیط مصنوعی رشد می کنند تا زمانی که آنقدر زیاد شوند که به عنوان یک تکه گوشت در نظر گرفته شوند. اما شما نمی توانید گوشت گاو را به یک مخزن مواد مغذی بچسبانید و امیدوار باشید که به شکل یک ریبای 12 اونسی رشد کند-بازسازی بافت به همان شکلی که در طبیعت رشد می کند بسیار دشوار است. Animal Alternative معتقد است که داده ها جواب می دهند.

میشرا از آزمایشگاهی که برای اهداف تحقیقاتی و پزشکی نظارت بر بیولوژیکی سلول ها و بافت ها را انجام می داد ، سرچشمه می گیرد و به نظر او و بوریر رسید که از همین تکنیک می توان برای تولید گوشت استفاده کرد.

یاش میشرا (سمت چپ) و کلاریس بوریر. اعتبار تصویر: جایگزین حیوانات

او گفت: “ما این بیوراکتورهای کوچکتر از انگشت شست من را ایجاد کردیم که به ما اجازه می دهد از حداقل منابع استفاده کنیم و اطلاعات زیادی را بدست آوریم تا بتوانیم بهترین فرآیند را برای تهیه گوشت به صورت پایدار بیابیم.”

نظارت بر سلول ها به هر دلیلی یک پیشنهاد پیچیده است که اغلب شامل تکنیک های کند و قدیمی مانند لکه ها و جمع آوری نمونه ها برای آزمایش در جاهای دیگر است. Beurrier توضیح داد که نوآوری آنها در بهبود فناوری نظارت بر سلول در زمان واقعی و بازخورد فوری است که می تواند کل روند رشد سلول را هدایت کند.

“همه چیز باید با هم کار کند. به عنوان مثال ، اگر مشتریان ما بخواهند یک تکه گوسفند بسازند ، همه این پارامترها وجود دارد. این یک فرایند بسیار پویا است. ” اگرچه آنها از افشای بیش از حد در مورد بیوراکتور در حال ثبت اختراع محتاط بودند ، اما این دو توضیح دادند که این سیستم نظارت قدرتمند و بازخورد مبتنی بر هوش مصنوعی را ارائه می دهد.

بسیاری از پارامترها مانند مواد مغذی ، میزان جریان ، pH ، دما و غیره تأثیر زیادی بر طعم ، بافت و کیفیت گوشت تولید شده دارند. میشرا توضیح داد که تجزیه و تحلیل اختصاصی بیوالکترونیکی ما بینش بی سابقه ای در این زمینه به ما می دهد. پلت فرم انقلابی ما همچنین شامل نرم افزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی است که از تمام داده های موجود برای کمک به ما در کاهش هزینه ها و بهبود کارایی استفاده می کند. این امر در حال حاضر هزینه ها و نیازهای انرژی را بیش از 92 درصد در مقایسه با محل کار ما کاهش داده است. “

درست مانند آزمایش محصول بر پایه برای بررسی اینکه آیا به آب یا نیتروژن بیشتری احتیاج دارد ، سلول های کشت شده باید در زمان واقعی نظارت شوند تا مطمئن شوند که آنها مطابق انتظار رشد می کنند. علاوه بر حفظ رشد و سلامت بافت ، می توان از آن برای تمایز پیشگیرانه و تولید چربی یا بافت عروقی در جایی که احتمالاً در برش واقعی گوشت وجود دارد ، استفاده کرد. برنامه این است که یک پایگاه داده منحصر به فرد برای گوشت پرورده ایجاد شود ، که از طریق آن می توان عوامل متعدد هوش مصنوعی را که در گوشت گوسفند ، گوشت خوک یا حتی نژادهای مختلف مانند گوشت گاو Wagyu یا Angus تخصص دارند آموزش داد یا به کار گرفت.

همه اینها در حال حاضر در مقیاس کوچک نشان داده می شود ، اما تیم برنامه ریزی کرده است که با بزرگتر شدن از کوچک به جای برعکس ، مقیاس را افزایش دهد. میشرا گفت: “طراحی بیو راکتور در مقیاس بزرگ است و سیستم مقیاس ریز عمداً طراحی شده است و به طور عمدی به عنوان مدلی از آن سیستم ساخته شده است و با مقیاس مولکولی با میکروسیالات و نظارت بیوالکترونیکی آن را بازسازی می کند.”

به عبارت دیگر ، اگر آنها بتوانند این کار را در مقیاس نیمکت بالا انجام دهند ، در حال حاضر باید در مقیاس بسیار بیشتری این کار را انجام دهند. و این بیورآکتورهای بزرگتری است که آنها مزرعه رنسانس می نامند ، که قصد دارند به عنوان یک فرایند کم و بیش در دسترس تولیدکنندگان گوشت قرار دهند.

گوشت یک صنعت جهانی است ، اما همه کشورها و مناطق فضا ، منابع یا زیرساخت هایی برای حمایت از آن ندارند. با این حال ، هر کشوری آن را مصرف می کند – به این معنی که بسیاری باید گوشت را با هزینه و هزینه زیادی وارد کنند. اگر کشوری غنی از مواد معدنی یا نفت اما نه در مرتع بتواند گوشت خود را با منابع خود تولید کند ، چطور؟ این چیزی است که Animal Alternative می خواهد فعال کند.

Beurrier گفت: “هدف ما ارائه جایگزینی مناسب برای بزرگترین مزارع کارخانه های تجاری است.” برآورد آنها ، یک بیوراکتور 1000 لیتری باید بتواند سالانه یک میلیون کیلوگرم گوشت با قیمت کشاورزی سنتی تولید کند ، تنها در 5 درصد هزینه زمین ، آب و انتشار گازهای گلخانه ای.

جایگزین حیوانات سخت افزار را ارائه می دهد و مشتریان باید به طور مرتب منابع جدیدی از سلول های بنیادی (که بدون آسیب رساندن به حیوانات زنده گرفته می شوند) خریداری کنند. هزینه های اصلی تأسیسات تولید مواد اولیه به شکل محیط رشد مایع و هورمون های رشد است که هر دو از منابع غیر حیوانی تأمین می شوند. تقسیم درآمد برای محصول فروخته شده منبع اصلی درآمد خواهد بود.

تصمیم برای عدم تأمین بودجه شبکه کارخانه های خود و تولید محصول خود به مقیاس این مشکل رسید.

میشرا گفت: “ما نمی توانیم این کار را به تنهایی انجام دهیم.” “این یک چالش بزرگ است که باید آن را بپذیریم – ما جاه طلب هستیم ، اما باید با سایر شرکت های بزرگ در اکوسیستم کار کنیم.”

مشارکت با غول های صنایع غذایی در موقعیت هایی برای افزایش این فرآیند ، راه طبیعی طبیعی است اگر آنها می خواهند به هدف خود یعنی کربن زدایی و دموکراتیک سازی تولید گوشت در سریع ترین زمان ممکن برسند. هنگامی که یک فرآیند تجاری در مقیاس تجاری برای ایجاد گوشت پرورده وجود دارد ، باید خود را به عنوان راهی پایدار برای بدست آوردن محصول غیرقابل تشخیص از اصل به فروش برساند.

چقدر غیر قابل تشخیص؟ پس از اولین مزه آنها به زودی مطمئناً می دانیم.