6 نکته برای ایجاد زنجیره تامین جهانی استارتاپ – TechCrunch

راه اندازی سخت است پیچیدگی های زنجیره تامین جهانی می تواند راه اندازی شرکت های سخت افزاری را به ویژه دشوار کند. اجزای اصلی محصول سخت افزاری شما می توانند به جای وجود یک پایگاه کد در پشت یک صفحه ، در سراسر جهان پراکنده شوند ، مشروط به نوسانات اقتصاد جهانی.

من بیشتر دوران حرفه ای خود را برای ایجاد زنجیره های تأمین جهانی ، ایجاد خطوط تولید چاپگرهای سه بعدی ، دوچرخه های برقی و تجهیزات بدنسازی خانگی در مکزیک ، مجارستان ، تایوان و چین صرف کرده ام. من به سختی آموخته ام که قانون مورفی یک همراه ثابت در تجارت سخت افزار است.

اما پس از بیش از یک دهه کار در سه قاره مختلف ، چند درس آموخته ام که به شما کمک می کند از اشتباهات غیر ضروری جلوگیری کنید.

انتظار نوسانات هزینه ، به ویژه در ارز و حمل و نقل

حمل محصولات فیزیکی با کد “حمل و نقل” کاملاً متفاوت است – برای حمل محصولات در سراسر جهان باید مبلغ قابل توجهی هزینه کنید. البته ، هزینه های حمل و نقل مانند سایر موارد به عنوان یک برنامه تجاری کلی مطرح می شود. مسئله این است که این هزینه ها می تواند ماهانه تغییر کند – گاهی اوقات به شدت.

سال گذشته در این زمان ، یک کشتی حمل و نقل از چین 3300 دلار هزینه داشت. امروزه این مبلغ تقریباً 18000 دلار است – بیش از پنج برابر در 12 ماه. با خیال راحت می توان فرض کرد که اکثر برنامه های تجاری 2020 چنین افزایش هزینه ای را برای یک مورد اصلی در نظر نگرفته اند.

حمل و نقل یک محصول سخت افزاری حشره دار می تواند به طور تصاعدی گران تر از حمل نرم افزار حشره دار باشد. فراخوان ، مشتریان عصبانی ، حمل و نقل برگشتی و سایر مسائل می تواند به مشکلات اساسی تبدیل شود.

مسائل مشابهی در مورد نرخ ارز نیز پیش می آید. غالباً تولیدکنندگان قرارداد به شما اجازه می دهند توافقنامه های هزینه را برای هرگونه نوسان زیر 5 درصد حفظ کنید ، اما دلار در مقایسه با یک سال گذشته بسیار بیشتر از 5 درصد در برابر یوان کاهش یافته است و شرکت های سخت افزاری مجبور به مذاکره مجدد در مورد قراردادهای تولید خود شده اند.

با کاهش نرخ ارز و افزایش هزینه های حمل و نقل ، شما دو گزینه دارید: کار با حاشیه کمتر یا انتقال هزینه به مشتری نهایی. هیچ یک از گزینه ها ایده آل نیستند ، اما هر دو بهتر از ورشکستگی هستند.

نکته مهم این است که وقتی کسب و کار خود را راه اندازی می کنید ، باید برای این امکانات آماده شوید. این بدان معناست که با حاشیه کافی برای رسیدگی به افزایش هزینه ها کار می کنید ، یا با اطمینان از اینکه مشتری نهایی شما قادر به پرداخت هزینه بالاتر است.

سفارش بیش از حد قسمت های مهم

طی یک سال گذشته ، بسیاری از مشاغل میلیاردها دلار ارزش بازار خود را از دست داده اند زیرا به اندازه کافی نیمه هادی سفارش نداده اند. به عنوان صاحب یک شرکت سخت افزار ، با خطرات مشابهی روبرو خواهید شد.

عرضه قطعات خاص ، مانند تراشه های رایانه ، می تواند محدود باشد و در صورت افزایش تقاضا یا اختلال در زنجیره تامین ، کمبودها به سرعت بوجود می آیند. وظیفه شما این است که نقاط احتمالی احتمالی زنجیره تأمین خود را تجزیه و تحلیل کرده و در اطراف آنها افزونگی ایجاد کنید.