3 نکته که قیمت IPO وحشی GitLab در مورد بازارهای عمومی می گوید – TechCrunch

اینجا منتظر نشسته برای اینکه GitLab معاملات خود را آغاز کند ، من هنوز قیمت IPO این شرکت را هضم می کنم.

هنگامی که ما برای اولین بار با پرونده IPO GitLab آشنا شدیم ، TechCrunch کمی جادوی ریاضی انجام داد و تصمیم گرفت که بعید نیست که این شرکت بتواند در اولین کار خود 10 میلیارد دلار ارزش گذاری کند.

در آن نقطه قیمتی ، همه به نظر می رسیدند قصد قتل دارند. حتی جدیدترین سرمایه گذاران شرکت نیز بازگشت سریع سرمایه نهایی خود را به اسب شاخدار DevOps خواهند دید. آخرین ارزش یک شرکت در بازارهای خصوصی حدود 6 میلیارد دلار در فروش ثانویه یک سال پیش بود و آخرین قیمت اولیه در GitLab در سال 2019 کمتر از 3 میلیارد دلار بود.

این شرکت از محاسبات ما پیشی گرفت.

از محدوده قیمت اولیه IPO 55 دلار تا 60 دلار ، GitLab اهداف خود را به شدت به 66 دلار به 69 دلار در هر سهم افزایش داد. با توجه به این که اولین شماره های آن کمی نرم به نظر می رسید ، تعجب آور نبود که دیدیم این شرکت در قیمت IPO خود بیشتر هدف گذاری کرده است. مقیاس شکاف بین محدوده قیمت IPO اول و دوم شرکت ، با این حال ، تکان دهنده بود.

سپس این شرکت رفت و 77 دلار برای هر سهم قیمت گذاری کرد و بار دیگر برآورد قبلی ارزش گذاری قبلی خود را تغییر داد.

ارزش 143،534،821 سهم GitLab در قیمت IPO آن 11.1 میلیارد دلار بود. با کمی ریاضی بیشتر ، ارزش شرکت به طور کامل کم شده و ارزش آن در حدود 12.6 میلیارد دلار است.

بنابراین ، IPO شرکت از دیدگاه جمع آوری و ارزش گذاری موفقیت است. اگر سهام این شرکت در هنگام شروع معاملات به شدت افزایش یابد ، تقسیم اشتباه بر عهده بانکداران سرمایه گذاری و حامیان خصوصی استارتاپ سابق است که در اواخر سال 2019 ارزش این شرکت را کمتر از 3 میلیارد دلار ارزیابی کردند.

به طور خلاصه ، هنگامی که قیمت IPO این شرکت را در نظر می گیریم ، به این فکر می کنم:

  • رشد درآمد خوب است ، اما رشد درآمد با معیارهای درجه یک SaaS در درجه اول است: کار برای فهمیدن اینکه چرا GitLab در اولین محدوده قیمت IPO خود بسیار دور بود کار ساده ای نیست. یک پاسخ واحد وجود ندارد. اما من معتقدم که معیارهای عالی SaaS GitLab به احتمال زیاد کمک کرده است زیرا آنها تصویری از شرکتی را نشان می دهند که رشد زیادی در نتایج آن پخته شده است. به عنوان مثال ، در سال 2020 ، GitLab 148 net حفظ خالص داشت. در طول پاندمیبه این رقم در H1 2021 به 152 aled رسید. بدون توجه به آنچه از نظر اقتصادی اتفاق می افتد ، کند کردن GitLab دشوار خواهد بود. بنابراین ، به یک معنا ، حفظ خالص یک پرچین م effectiveثر در برابر کندی اقتصاد کلان است. که انجام داد نه به قیمت IPO GitLab آسیب می رساند.