کلید سخت افزاری جدید Yubico دارای خواننده اثر انگشت برای ورود بدون رمز – TechCrunch

Yubico ، سازنده کلیدهای امنیتی سخت افزاری ، YubiKey Bio را معرفی کرد ، اولین کلید آن برای پشتیبانی از احراز هویت بیومتریک برای ورود بدون رمز و احراز هویت چند عاملی (2FA)

راه اندازی YubiKey Bio در حالی رخ می دهد که غول های فناوری از ورود به سیستم های رمزگذاری شده سنتی ، که هدف اصلی حملات سایبری است ، دور می شوند. مایکروسافت اخیراً گزینه ورود به سیستم بدون رمز را برای همه حساب های مصرف کننده ارائه کرده است و گوگل امسال برنامه هایی را برای حذف رمز عبور اعلام کرده است.

YubiKey Bio-اولین بار تقریباً دو سال پیش در مایکروسافت Ignite در نوامبر 2019 مورد تمسخر قرار گرفت-با تعبیه خواننده اثر انگشت داخلی روی کلید ، روی باند بدون رمز عبور می پردازد. یوبیکو این را “گام منطقی بعدی” برای شرکت توصیف می کند ، به ویژه اینکه اکثر لپ تاپ های مدرن هنوز دارای امنیت بیومتریک داخلی نیستند.

هنگامی که اثر انگشت روی دستگاه ثبت می شود ، داده ها در یک عنصر امن ذخیره می شوند ، در حالی که زیرسیستم بیومتریک مستقل از عملکرد امنیتی اصلی کلید اجرا می شود. تمام ارتباطات بین عنصر امن و بقیه کلید رمزگذاری شده است تا به جلوگیری از حملات بازپخش کمک کند.

Stina Ehrensvärd ، مدیرعامل و بنیانگذار Yubico می گوید: “با راه اندازی YubiKey Bio Series ، ما مفتخریم که استاندارد کلیدهای امنیتی بیومتریک را افزایش می دهیم و احراز هویت ساده و قوی بدون رمز عبور را برای مشتریان سازمانی و کاربران روزمره YubiKey فعال می کنیم.”

YubiKey ارگانیک

YubiKey Bio (تصویر: Yubico/عرضه شده)

این شرکت همچنین خاطرنشان می کند که در حالی که هیچ سیستم امنیتی بی عیب نیست ، یک هکر با چاپ جعلی باید از دستگاه فیزیکی کاربر استفاده کند تا از این چاپ استفاده کند ، که به طور چشمگیری تهدیدی را برای مشتری معمولی YubiKey کاهش می دهد. در صورتی که احراز هویت بیومتریک به دلیل متغیرهایی در بافت پوست مربوط به رطوبت یا دما انجام نشود ، Yubico به کاربران اجازه می دهد تا از PIN های خود برای ورود به سیستم استفاده کنند.

مطالب جدید  چگونه خدمات از پیش تعریف شده GBP می تواند بر سئوی محلی تأثیر بگذارد

مانند دیگر کلیدهای امنیتی سخت افزاری Yubico ، مانند YubiKey 5C NFC ، YubiKey Bio یک دستگاه پلاگین و بازی است. به هیچ باتری ، درایور یا نرم افزار مرتبط نیاز ندارد و در دستگاه های macOS ، Windows و Linux کار می کند. YubiKeys همچنین از استانداردهای امنیتی و احراز هویت باز-پروتکل های FIDO U2F ، FIDO2 و WebAuthn پشتیبانی می کند-بنابراین آنها بر روی مک ، آیفون ، رایانه های شخصی ویندوز ، و دستگاه های Android ، و همچنین برنامه ها و سرویس هایی که از پروتکل های FIDO پشتیبانی می کنند ، پشتیبانی می کنند. به

YubiKey Bio در حال حاضر در دو نسخه USB-A (80 دلار) و USB-C (85 دلار) در دسترس است.