هدف تحریم های خزانه داری جدید جلوگیری از نقد شدن گروه های باج افزار – TechCrunch

خزانه داری ایالات متحده با تحریم صرافی ارز دیجیتال سوئکس به دلیل نقش آن در تسهیل پرداخت باج افزارها ، در مبارزه با باج افزارها تلاش می کند.

این تحریم ها در نوع خود علیه مبادله ارزهای رمزنگاری شده ، ممنوعیت تجارت با این شرکت را ممنوع می کند.

این آخرین اقدام به عنوان بخشی از تلاش دولت ایالات متحده برای مقابله با افزایش باج افزار است-از جمله نیروی کار بین سازمانی و 10 میلیون دلار جایزه برای اطلاعات در مورد مجرمان سایبری تحت حمایت دولت-که تاکنون نتایج متفاوتی را به همراه داشته است. همین هفته ، گروه باج افزار BlackMatter از ارائه دهنده خدمات مزرعه هک شده آیووا 5.9 میلیون دلار باج خواست.

اما کارشناسان معتقدند که اقدام وزارت خزانه داری علیه سوئکس و تصمیم ظاهری دولت آمریکا برای استفاده از تاکتیک قدیمی پیروی از این پول به جای جنایتکاران ، ضربه بزرگی به بسیاری از بزرگترین اپراتورهای باج افزار خواهد بود. در حالی که تحریم ها حملات باج افزارها را برای همیشه به پایان نمی رسانند ، برچیدن سازوکارهای گروه های باج افزار برای به دست آوردن پول رمزنگاری شده آنها می تواند در کاهش سرعت آنها بسیار مهم باشد.

Chanalysis ، که در تحقیقات خود در مورد Suex به ایالات متحده کمک کرد ، از این اقدام به عنوان یک “پیروزی بزرگ” یاد کرد و این مبادله را یکی از بدترین متخلفان پولشویی مبتنی بر ارزهای رمزنگاری شده نامید. در یک پست وبلاگ ، شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین گفت که Suex از زمان تأسیس صرافی در سال 2018 تقریباً 13 میلیون دلار از اپراتورهای باج افزار مانند Ryuk و Maze دریافت کرد. Chanalysis همچنین گفت که این مبادله بیش از 24 میلیون دلار از اپراتورهای کلاهبرداری رمزنگاری دریافت کرد.

مطالب جدید  MarginEdge ، یک شرکت نرم افزاری مدیریت رستوران ، 18 میلیون دلار جمع آوری می کند - TechCrunch

وزارت خزانه داری گفت که بیش از 40 درصد از معاملات شناخته شده سوئکس با فعالیت بد مرتبط بوده است.

گوروايس گريگ ، بخش عمومي جهاني Chainalysis و مدير ارشد فناوري ، معتقد است كه آمريكا به مبادلات ادامه خواهد داد ، اما تحليل او نشان مي دهد كه فعاليت هاي غيرقانوني تا حد زيادي فقط در چند خدمات متمركز شده است.

او به TechCrunch می گوید: “بر اساس داده های ما در آن زمان ، تنها یک گروه پنج نفره 82 درصد از کل بودجه باج افزارها را از سال 2020 دریافت کردند.”

پل سیبنیک ، مدیر پرونده در شرکت پزشکی قانونی blockchain CipherBlade ، گفت که ایالات متحده به احتمال زیاد به دنبال خدمات کمتر شناخته شده و کارگزاران بدون نسخه (OTC) خواهد بود-جایی که تجارت مستقیماً بین دو طرف انجام می شود ، اما از مبادله عمده ای استفاده می کند. نقدینگی به عنوان مثال ، Suex از زیرساخت های یک صرافی بزرگتر برای رسیدگی به معاملات خود استفاده می کند.

سیبنیک می گوید: “استفاده از OTC سرکش مانند Suex می تواند یک راه حل م effectiveثر باشد ، به طوری که مهاجم نیازی به داشتن حساب در مبادله قابل اجرا نداشته باشد ، اما در نهایت منصفانه است که بگوییم این مبادله همچنان تراکنش مهاجم باج افزار را تسهیل می کند.” TechCrunch.

سیبنیک گفت: “صرافی ها موظف به نظارت بر معاملات مشکوک به حسابهای قابل اجرا هستند ، اما برای صرافی ها نیز بسیار مهم است که اطمینان حاصل کنند که هرگونه فرابورس و خدمات تو در تو که با آنها تجارت می کنند ، خودشان مطابق هستند.” در غیر این صورت ، می توان تهدیدی برای اقدامات اجرایی و مسئولیت حقوقی نیز داشت. »

مطالب جدید  Sendcloud 177 میلیون دلار به رهبری SoftBank در SaaS دو برابر می کند - حمل و نقل به عنوان خدمات - TechCrunch

جدیدترین تحریم های وزارت خزانه داری – و تهدید بیشتر – بدون شک شاهد تغییر بازیگران باج افزار در تاکتیک های خود خواهند بود ، همانطور که برخی با تغییر روش های اخاذی مضاعف اقدام کرده اند. باج افزار اخاذی مضاعف به جای رمزگذاری پرونده ها ، ابتدا داده ها را از بین می برد و تهدید می کند که در صورت عدم پرداخت باج ، پرونده ها را منتشر خواهد کرد.

سیبنک قبلاً برخی از بازیگران تهدید کننده را مشاهده کرده است که از بیت کوین به مونرو منتقل می شوند ، که او آنها را “از هر نظر معنی دار و عملی” قابل ردیابی نمی داند. حتی این برای گروه های باج افزار که قصد دارند پول نقد را جابجا کنند ، چندان مقرون به صرفه نیست ، زیرا بسیاری از مبادلات به دلیل راهنمایی مقررات ، سکه های به اصطلاح حریم خصوصی را حذف کرده اند.

گریگ می گوید: “ارز رمزنگاری شده تنها در صورتی مفید است که بتوانید کالا و خدمات را خرید و فروش کنید یا به صورت فیات پول نقد کنید ، و این در مورد سکه های حریم خصوصی بسیار مشکل تر است.”

خبر 30pp