نحوه نوشتن کپی آگهی که در واقع تبدیل می شود (و 3 اشتباه بزرگ برای جلوگیری از آن)

وقتی صحبت از ایجاد تبلیغاتی می شود که جستجوگران را به مشتری تبدیل می کند ، بسیاری از تبلیغ کنندگان وارد ساختار ، آزمایش و موارد دیگر می شوند و یکی از مهمترین عناصر هر کمپین را نشان می دهند: کپی. کپی آگهی شما اساس اصلی تبلیغات شما است. درست انجام دادن آن می تواند تفاوت بین نرخ تبدیل milquetoast و افزایش ارزش کلان برای مشتریان و ذینفعان شما باشد.

در جلسه خود در SMX Convert ، آلیسا آلتمن در نوشتن نسخه آگهی که در واقع از جمله درک موتورهای جستجو ، قیف ها ، قصد و موارد دیگر تبدیل می شود ، حرکت عمیقی کرد. خلاصه جلسه محبوب او را در زیر بررسی کنید:

تکامل موتورهای جستجو

آلتمن گفت: “گوگل ، مایکروسافت و سایر موتورهای جستجو الگوریتم های جستجوی خود را در طول زمان معکوس کرده اند (و آنها را مجددا مهندسی کرده اند) تا مطمئن شوند که آنها به بهترین شکل ممکن به کسی به” س’ال “خود پاسخ می دهند. بسیاری از اطلاعاتی که قبلاً فقط در وب سایت ها وجود داشت ، مستقیماً به نتایج موتور جستجو منتقل می شوند (مواردی مانند آب و هوا ، نرخ وام مسکن ، پاسخ مسائل ریاضی و غیره). این بدان معناست که رقابت زیادی برای کلیک در SERP ها وجود دارد.

آلتمن گفت ، کلید کپی آگهی موثر این است که در ابتدا بدانید نسخه PPC شما چه پاسخی می دهد:

سوالاتی که باید در مورد هر موضوعی از خود بپرسید شامل موارد زیر است: “آیا کسی به دنبال اطلاعات کلی شرکت است؟ آیا آنها مقایسه شرکت ها را انجام می دهند؟ آیا آنها در حال خرید پنجره هستند؟ ” گفت آلتمن برای لحظات خرد ، “مردم دقیقاً به ما می گویند چه می خواهند ، بنابراین نسخه ما باید با این درخواست مطابقت داشته باشد.” و البته ، برخی از افراد فقط آماده تغییر هستند ، بنابراین نسخه تبلیغ باید نشان دهنده این قصد باشد.

همه اینها راحت تر از انجام دادن گفته می شود ، درست است؟ به همین دلیل است که او بر نحوه قیف بازاریابی تمرکز می کند در حقیقت کار کنید و بفهمید چگونه نیت را هماهنگ کنید.

واقعیت قیف و قصد

کپی آگهی که تبدیل می شود با محدود کردن قیف شروع می شود. تصور سنتی از قیف بازاریابی فرض می کند که کاربر برای آگاهی از راه حل های یک مشکل جستجو می کند. از آنجا آنها یک شرکت/راه حل را در نظر می گیرند و سپس تبدیل می شوند.

اما اکثر بازاریابان جستجوی پولی می دانند که کار به این سادگی نیست. فرایند تبدیل برای اکثر مشتریان چندان خطی نیست ، به ویژه با توجه به نحوه عملکرد بازاریابی چند کاناله. آلتمن می گوید: “جستجوهای ما در واقع چیزی نیست که ما به دنبال آن هستیم.” “این فرض وجود دارد که گوگل یا مایکروسافت قبل از فکر کردن به آنچه ما فکر می کنیم می داند … اما کسی می تواند نام یک شرکت را تایپ کند و می تواند به دو چیز کاملاً متفاوت فکر کند.” به عنوان مثال ممکن است یک نفر به دنبال وب سایت باشد در حالی که شخص دیگری به دنبال فرم تماس با ما باشد.

نکته مهم این است که در سراسر قیف جستجوهای آگاهی و ملاحظه وجود دارد. به علاوه ، جستجوهای تبدیل ممکن است در جستارهایی رخ دهد که ما معمولاً نوع جستجوهای “پایین قیف” را در نظر نمی گیریم.

“وقتی ما به واقعیت نگاه می کنیم [of the funnel] این مورد به این دلیل است که چرا آزمایش باید اتفاق بیفتد یا ما باید در مورد علت جستجو جستجو کنیم. هر جستجو یکسان ایجاد نمی شود! ” آلتمن را در جلسه خود به اشتراک گذاشت. شما می توانید دو جستجوگر با استفاده از پرس و جو دقیق با قصد کاملاً متفاوت داشته باشید. آنجاست که نوشتن کپی PPC دشوار می شود. برای تعیین منظور مردم در جستجوی چیزی ، تبلیغ کنندگان باید آن را آزمایش کنند.

آزمایش در عمل

چگونه می توان قصد مبهم را آزمایش کرد. وقتی مطمئن نیستید که جستجوی شما آماده خرید است یا فقط به دنبال آن هستید ، می توانید کپی آگهی را در یک کمپین واحد با گروه های تبلیغاتی دوگانه و شرایط کلمات کلیدی منطبق آزمایش کنید. آلتمن همچنین توصیه می کند برای این آزمون از همان مخاطب استفاده کنید. آلتمن توصیه می کند: “شروع با یک س orال یا نگرانی که ممکن است شخصی داشته باشد ، می تواند با نرخ بالاتری تبدیل شود.”

میزان اینکه آگهی برای این آزمون قصد انجام بهتر است نرخ کلیک و نرخ تبدیل است. او می گوید: “اگر این آزمایش را اجرا می کنید و متوجه می شوید که بارگیری بیشتری نسبت به ارسال فرم دریافت می کنید ، از آنچه می توانید تخمین بزنید که این پرس و جو ممکن است در قالب تحقیقات کلی تری باشد.” “اگر در این آزمون تقسیم بندی شده تعداد بیشتری از ارسال ها را دریافت می کنید ، می توانید پیام خود را به سمت فروش متمرکز کنید.”

چگونه قصد آشکار را آزمایش کنیم وقتی می توانید بگویید که مقصود واضح است ، می توانید حتی بیشتر را افزایش داده و یک متغیر را در یک تبلیغ تغییر دهید. “این آزمایش وقتی خوب کار می کند که یک کاربر به صراحت به شما بگوید می خواهید چه کاری انجام دهید. آلتمن گفت: “من می خواهم این وسیله نقلیه را در نزدیکی خودم خریداری کنم.” تنظیمات آزمایشی یکسان است با این تفاوت که شما آزمایش تنوع آگهی را در Google Ads با تقسیم 50٪ انجام می دهید.

این می تواند اطلاعاتی در مورد مشتری احتمالی به ما بدهد. در این مثال ، فرم های اصلی ما می توانند به ما بگویند ، “اگر آنها سعی می کنند معامله دیگری را چانه بزنند یا قیمت آن را درک نمی کنند” ، که ما می توانیم از آن به عنوان داده برای اطلاع از نسخه خود استفاده کنیم. “درک محتوای یک مقاله یا سرنخ به اندازه نوشتن خود نسخه مهم است.”

برای جلوگیری از اشتباهات را کپی کنید

اگر تحقیقات خود را انجام داده اید ، آزمایش هایی برای تعیین قصد ایجاد کرده و سپس پیام را هنگامی که قصد آن را می دانید محدود می کنید – ممکن است در نسخه تبلیغات شما سکسکه هایی وجود داشته باشد. در اینجا نحوه جلوگیری از آنها وجود دارد:

اشتباه 1: قدرت عناوین خود را فراموش کنید

سرفصل های شما املاک برتر هستند! از آنها برای شناسه های منحصر به فرد استفاده کنید ، نه اطلاعات تکراری. به عنوان مثال ، این آگهی از یک دانشگاه آدرس URL را در سرفصل تکرار می کند. این هدر دادن نسخه آگهی بالقوه است که می تواند توجه یک جستجوگر را جلب کند یا او را متقاعد کند که روی تبلیغ شما در مقابل یک رقیب کلیک کند.

اشتباه 2: پر کردن کلمات کلیدی واضح

ممکن است وسوسه کننده باشد که کلمات کلیدی اصلی خود را چندین بار در سرفصل ها ، توضیحات و برنامه های افزودنی خود تکرار کنید. آلتمن توصیه می کند این کار را فقط در صورت منطقی بودن در زمینه تبلیغ انجام دهید. نمره کیفیت کلمات کلیدی شما را به عنوان ابزاری تشخیصی برای بهبود توصیه می کند. سه جزء اصلی آن عبارتند از:

  1. CTR مورد انتظار
  2. ارتباط تبلیغات
  3. تجربه صفحه فرود

چنین تیتری برای این پرسش منطقی نیست و احتمالاً منجر به تبدیل نمی شود – فقط یک کلیک هدر رفته.

اشتباه 3: ناسازگاری در جستجو> تبلیغ> صفحه فرود

اطمینان حاصل کنید که نه تنها عبارت جستجو در محتوای تبلیغات و صفحه فرود شما گنجانده شده است ، بلکه تصویر بزرگتر را نیز در بر می گیرد. اگر برای یک عبارت جستجو هزینه می پردازید ، مطمئن شوید فرآیند شما برای موفقیت تنظیم شده است. در مثال آلتمن در زیر ، می بینیم که وقتی افراد برای “پزشک مراقبت های اولیه در نزدیکی من” جستجو می کنند ، یک سرفصل مربوطه کلیدی است ، اما تجربه سفارشی صفحه فرود نیز همینطور است.

بردن این جستجوگر به صفحه ای که خدمات مربوط به آن پرس و جو را برجسته می کند ، به احتمال زیاد منجر به تبدیل می شود تا اینکه آنها را به صفحه اصلی ببرید و اجازه دهید آنها به تنهایی آن را تشخیص دهند.

مراحل بعدی

آلتمن توصیه کرد قبل از ایجاد آزمایش ، آنچه را که به طور خاص آزمایش می کنید درک کنید. آزمایش هدف در مقابل پیام های برنده دو راه بسیار متفاوت برای پیش رفتن است. مشخص کردن هدف نهایی شما به پیشبرد استراتژی آزمایش اولیه شما کمک می کند.

هنگام آزمایش کپی ، ارزش آزمایش را داشته باشید. از کلمات قدرتمند مانند “پیشنهاد رایگان ، ویژه ، موجود ، موجود و غیره” استفاده کنید. یا اقدامات احساسی مانند “با ما کاوش کنید ، با یک شخص صحبت کنید و غیره”. برای تجزیه و تحلیل واقعاً چه پیام هایی جذابیت بیشتری دارند و چرا.

در نهایت ، آلتمن گفت که تبلیغ کنندگان باید اطمینان حاصل کنند که داده های کافی برای اجرای یک آزمایش مناسب هنگام کپی وجود دارد. اگر فعالیتی در آن چارچوب از پیش تعیین شده اتفاق نیفتد ، بازه های زمانی برای آزمایش معنی ندارد. به عنوان مثال ، اگر یک آزمایش تقسیم 50 در حال انجام است ، قبل از شروع تجزیه و تحلیل داده های خود ، 100-200 کلیک را هدف بگیرید.

آیا می خواهید جلسه کامل را ببینید؟ در صورت درخواست ، همه SMX Convert را در اینجا ببینید.


درباره نویسنده

کارولین لیدن به عنوان مدیر محتوای جستجو برای Search Engine Land و SMX فعالیت می کند. او با تخصص در زمینه SEO ، بازاریابی محتوا ، جستجوی محلی و تجزیه و تحلیل ، تمرکز خود را بر سهولت کار بازاریابان با اخبار مهم و محتوای آموزشی می گذارد.