فایلهای Oyo با پشتیبانی SoftBank با قیمت 1.16 میلیارد دلار IPO-TechCrunch

Oyo آماده کاوش در بازارهای عمومی است. غول هتلی هشت ساله هندی ، اوراق بهادار را برای تنظیم اولیه اولیه به تنظیم کننده بازار محلی تسلیم کرده است ، که در آن به دنبال جمع آوری 1.16 میلیارد دلار است.

این استارتاپ که مقر آن در گرگان است ، به دنبال افزایش 940 میلیون دلار از طریق فروش سهام جدید است ، در حالی که بقیه برای معاملات قبل از عرضه اولیه و معاملات ثانویه (فروش سهام سرمایه گذاران موجود) در نظر گرفته شده است.

در حالی که این شرکت – که SoftBank ، Airbnb ، Lightspeed Venture Partners ، Sequoia Capital India و Microsoft را در بین سرمایه گذاران خود دارد و اخیراً 9.6 میلیارد دلار ارزش داشته است – هنوز اطلاعات زیادی در مورد آنچه از سرمایه گذاران خرده فروشی به دنبال آن است ارائه نکرده است ، در اینجا چیزی است که ما می دانیم: همانطور که در اوایل این هفته گزارش دادیم ، Oyo به دنبال ارزش بیش از 12 میلیارد دلار در IPO است. و موسس جوان استارتاپ – ریتش آگاروال – قصد ندارد سهام خود را در عرضه عمومی بفروشد.

تشکیل پرونده امروز یک تغییر بزرگ برای Oyo است ، که در سالهای اخیر در بازارهای بین المللی بسیار جاه طلبانه رشد کرد اما با ضربه زدن به برخی از این تلاشها مسیر را اصلاح کرد.

مانند هر شرکت مسافرتی دیگر ، اوئو نیز به دلیل همه گیری دچار اختلال شدیدی شد. در یک مرحله ، این استارتاپ گزارش داد که کسب و کار آن تا 60 درصد کاهش یافته است زیرا چندین کشور قرنطینه را برای جلوگیری از شیوع ویروس اعمال کردند.

مطالب جدید  خلبانان جدید Microsoft Ads و راز خوشبختی در محل کار ؛ خلاصه روزانه چهارشنبه

اما با باز شدن برخی از بازارهای کلیدی آن در سه ماهه اخیر ، نشانه های بهبود سریع در هفته های اخیر نشان داده شده است. این استارتاپ در پرونده امروز خود اعلام کرد که چهار بازار – هند ، اندونزی ، مالزی و اروپا – حدود 90 درصد از درآمد کلی خود را تشکیل می دهند.

داستان Oyo – که در حال حاضر SoftBank بیش از 45 درصد مالکیت آن را دارد – با آگاروال شروع می شود ، که شهر روستایی خود را در جستجوی تحصیل بهتر در راجستان ترک کرد. او اغلب با دوستان خود در دهلی دیدار می کرد و در خانه های آنها اقامت داشت یا هتل های ارزان قیمت اجاره می کرد. در آن زمان بود که آگاروال ، در اواخر دوران نوجوانی و ترک تحصیل در دانشگاه ، هتلی مقرون به صرفه را دید که هر شب برای پر کردن اتاق هایش مشکل داشت.

آگاروال ، در گفتگوهای گذشته ، هتلدار را متقاعد کرد که با او معامله ای انجام دهد و اجازه دهد هتل را بازسازی کند و در ازای کاهش کمیسیون های بعدی ، آن را به مشاغل بازاریابی کند.

این معامله بلافاصله موفقیت آمیز بود ، و سپس آگاروال را وادار کرد تا پیشنهاد خود را گسترش دهد – اکنون از فناوری استفاده می کند – تا بر بخش های نادیده گرفته شده بازار تمرکز کند.

این آغاز Oyo است ، که بلافاصله با موفقیت روبرو شد و به زودی توجه یک فلوشیپ توسط بنیانگذار بنیانگذار PayPal ، Peter Thiel را جلب کرد.

مطالب جدید  آنچه باید در مورد آماده سازی استارتاپ خود برای بازارهای عمومی بدانید - TechCrunch

Oyo ابتدا موقعیت پیشرو بازار را به دست آورد و سپس شروع به توسعه کرد – از آسیای جنوب شرقی ، اروپا ، چین و ایالات متحده شروع کرد و چند بازار را نام برد. شرط توسعه تهاجمی آن نرخ موفقیت متفاوتی داشته است. این کار در اروپا و آسیای جنوب شرقی خوب انجام می شود ، اما پیشرفت در چین و آمریکای شمالی دشوارتر از تصور راه اندازی است.

در اوج توسعه ، آگاروال ، 27 ساله ، 700 میلیون دلار در این استارتاپ سرمایه گذاری کرد. در آن سال ، او اعلام کرد که قصد دارد 2 میلیارد دلار از طریق موسسه ای به نام RA Hospitality Holdings هزینه کند تا سهام خود را در Oyo به 30٪ برساند ، از 10٪ قبل از سرمایه گذاری 700 میلیون دلاری.

کاترین شو به این داستان کمک کرد.