داخل تشکیل پرونده IPO GitLab – TechCrunch

رشد سریع ، ضررهای چسبنده

در حالی که فناوری و دنیای تجارت تا آخر هفته کار کرد ، شرکت توسعه دهندگان (DevOps) GitLab برای انتشار عمومی اعلام کرد. قبل از شروع تعطیلات ، باید مکث کنیم ، پرونده S-1 شرکت را هضم کنیم و به نتایج اولیه برسیم.

GitLab با GitHub رقابت می کند ، که مایکروسافت آن را در سال 2018 با 7.5 میلیارد دلار خریداری کرد.

این شرکت به دلیل موضع دیرینه خود ، از راه دور ، و عمومیت بیشتری با معیارهای خود نسبت به اکثر تکشاخ ها دارد-برای مدتی ، GitLab در برنامه های عمومی خود یک هدف IPO 18 نوامبر 2020 داشت تا نمونه ای را انتخاب کند. ما همچنین می دانستیم که چه زمانی از مرز 100 میلیون دلار درآمد مکرر عبور کرد.

با توجه به نتایج اخیر GitLab ، کاهش ضرر و زیان عملیاتی در دو فصل گذشته خبر خوبی برای این شرکت است.

بنابراین انتظار می رود IPO این شرکت مدت ها پیش باشد. در آخرین معامله اولیه خود ، GitLab به ازای هر داده Pitchbook ، 286 میلیون دلار با ارزش 2.75 میلیارد دلار پس از پول جمع آوری کرد. همان منبع اطلاعاتی همچنین خاطرنشان می کند که GitLab یک معامله ثانویه را در اوایل سال جاری به ارزش 195 میلیون دلار انجام داد که به شرکت ارزش 6 میلیارد دلار داد.

بیایید نرخ رشد GitLab ، مقیاس نهایی قبل از IPO ، معیارهای SaaS آن را تجزیه کنیم و سپس بپرسیم که آیا فکر می کنیم می تواند از جدیدترین قیمت بازار خصوصی آن فراتر رود؟ به نظر خوب میاد؟ بریم بترکونیم.

GitLab S-1

GitLab قصد دارد در Nasdaq با نماد “GTLB” لیست کند. برآورد IPO این شرکت برآورد افزایش 100 میلیون دلاری دارنده فهرست را نشان می دهد ، اگرچه این رقم زمانی تغییر می کند که شرکت محدوده قیمت اولیه سهام خود را تعیین کند. سال مالی آن 31 ژانویه به پایان می رسد ، به این معنی که سه ماهه آن با دوره های تقویم سنتی یک ماه جبران می شود.

بیایید با اعداد بزرگ شروع کنیم.

در سال مالی منتهی به ژانویه 2020 ، GitLab درآمد 81.2 میلیون دلار ، سود ناخالص 71.9 میلیون دلار ، زیان عملیاتی 128.4 میلیون دلار و خسارت خالص نسبتاً بیشتر 130.7 میلیون دلار ثبت کرد.

و در سال منتهی به 31 ژانویه 2021 ، درآمد GitLab نسبت به سال قبل تقریبا 87 درصد افزایش یافت و به 152.2 میلیون دلار رسید. سود ناخالص شرکت حدود 86 درصد افزایش یافت و به 133.7 میلیون دلار رسید و زیان عملیاتی نیز نزدیک به 67 درصد افزایش یافت و به 213.9 میلیون دلار رسید. زیان خالص آن بالغ بر 192.2 میلیون دلار بود.

این تصویری از یک شرکت SaaS را نشان می دهد که به سرعت در مقیاس رشد می کند و حاشیه ناخالص ناخالص آن تقریباً 88 درصد است. رشد اقتصادی نیز ارزان نبوده است – GitLab بیشتر از آنکه در دو سال مالی گذشته سود ناخالص داشته باشد ، صرف فروش و بازاریابی کرده است.