برنامه Annie و یکی از بنیانگذاران متهم به تقلب در اوراق بهادار ، 10 میلیون دلار+ تسویه حساب پرداخت می کنند-TechCrunch

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) App Annie ، یک شرکت پیشرو در زمینه داده ها و تجزیه و تحلیل تلفن همراه و همچنین بنیانگذار و مدیرعامل سابق و برتراند اشمیت ، را متهم به تقلب در اوراق بهادار کرده است. SEC اعلام کرد که App Annie و Schmitt برای پرداخت اتهامات کلاهبرداری که مربوط به “شیوه های فریبکارانه و ارائه اطلاعات غلط در مورد نحوه بدست آوردن داده های جایگزین App Annie” است ، بیش از 10 میلیون دلار پرداخت کرده اند.

App Annie یکی از بزرگترین فروشندگان داده های عملکرد برنامه تلفن همراه است و جزئیاتی را ارائه می دهد که برای توسعه دهندگان ، ناشران ، تبلیغ کنندگان و بازاریابان مفید است – مانند چند بار بارگیری یک برنامه ، دفعات استفاده از آن ، درآمد ایجاد شده و سایر تجزیه و تحلیل های رقابتی و بینش SEC توضیح می دهد که این چیزی است که شرکت های تجاری به آن “داده های جایگزین” می گویند ، زیرا در صورتهای مالی یا سایر منابع داده های سنتی آنها به تفصیل ذکر نشده است. برنامه آنی به سازندگان برنامه گفت که داده های خود را مستقیماً به اشخاص ثالث فاش نمی کند ، بلکه ترجیح می دهد از داده ها به صورت تجمیع و ناشناس برای ارائه بینش برنامه استفاده کند. به طور خاص ، به شرکت ها گفته شد که داده ها برای ایجاد یک مدل آماری برای ایجاد برآورد عملکرد برنامه استفاده می شود.

با این حال ، SEC می گوید از اواخر سال 2014 تا اواسط سال 2018 ، App Annie از داده های جمع نشده و ناشناس برای تغییر برآوردهای مدل خود استفاده کرد تا آنها را برای فروش به شرکت های تجاری ارزشمندتر کند. همچنین می گوید که شرکت و اشمیت سپس نحوه تولید داده ها را به مشتریان خود اشتباه اعلام کردند و گفتند که این کار را با رضایت مناسب مشتریان انجام داده است و دارای کنترل های داخلی م effectiveثر برای جلوگیری از سوء استفاده از داده های محرمانه و اطمینان از آن است. مطابق قوانین اوراق بهادار فدرال بود. شرکت های تجاری بر اساس این داده ها تصمیمات سرمایه گذاری می گرفتند و App Annie حتی ایده هایی در مورد نحوه استفاده از برآوردها برای معامله قبل از اعلام سود به اشتراک گذاشته بود.

مطالب جدید  انقلاب بعدی مراقبت های بهداشتی هوش مصنوعی را در مرکز خود خواهد داشت - TechCrunch

در شکایت کامل ، SEC توضیح می دهد که اشمیت با یک سیاست داخلی موافقت کرده است که در آن برخی از شرکت های دولتی “Connect Data” – “Connect” محصول تجزیه و تحلیل App Annies – از مدل آماری آن در اواخر سال 2014 حذف می شوند. اما او چنین نکرد. در واقع هرکسی را در App Annie راهنمایی کنید تا این سیاست را تا آوریل 2017 مستند کند. و سپس هنگامی که مستند شد ، فقط می گوید داده های درآمد برنامه را از شرکت های عمومی حذف کنید که درآمد برنامه آنها از 5 درصد از کل درآمد شرکت فراتر رفته است. هرگز گفته نشد که بارگیری برنامه یا داده های استفاده را حذف کنید.

SEC می گوید سیاست مستند هرگز به درستی اجرا نشده است. بعد از اینکه App Annie از تحقیقات SEC در ژوئن 2018 مطلع شد ، سیاست حذف شرکت عمومی Connect Data از فرایند تولید تخمین خود را اصلاح کرد و شروع به اجرای کامل این سیاست کرد.

تحقیقات همچنین نشان داد که مهندسان App Annie در پکن ، چین توسط اشمیت هدایت شده اند تا تخمین هایی را که بیشترین سود را برای مشتریان پردرآمد این شرکت خواهد داشت ، تغییر دهند. این کار را با مشاهده محرمانه Connect Data انجام داد ، که یکی از راه هایی است که برآوردهای آن می تواند دقیق تر از رقبا باشد. بعداً ، در سال 2016 ، یک روش خودکارتر برای تعدیل برآوردهای ایجاد شده توسط مدل خود برای مطابقت با درآمد واقعی (و محرمانه) و تعداد بارگیری اجرا کرد. هنگامی که دانشمند ارشد برنامه App Annie از اجرای این روش خودداری کرد ، معتقد بود تعدیلاتی فقط باید در خود مدل آماری انجام شود ، اشمیت از مهندسان پکن خواست بدون تغییر مدیران شرکت ، مشترکین ، کاربران یا کارکنان ، تغییرات را انجام دهند.

مطالب جدید  iOS 15 اکنون برای بارگیری در دسترس است - TechCrunch

Gurbir S. Grewal ، مدیر بخش اجرایی SEC ، در بیانیه ای می گوید: “قوانین فدرال اوراق بهادار ممنوعیت رفتارهای فریبنده و ارائه اطلاعات غلط در رابطه با خرید یا فروش اوراق بهادار است.” “در اینجا ، App Annie و Schmitt به شرکت ها در مورد نحوه استفاده از داده های محرمانه خود دروغ گفتند و سپس نه تنها برآوردهای دستکاری شده را به مشتریان شرکت تجاری خود فروختند ، بلکه آنها را نیز ترغیب به معامله با این تخمین ها کردند – اغلب در مورد ارتباط نزدیک آنها با Grewal افزود: عملکرد واقعی شرکت ها و قیمت سهام “.

SEC می گوید App Annie و Schmitt مقررات ضد تقلب بخش 10 (b) قانون مبادله و قانون 10b-5 را نقض کرده اند. App Annie ، بدون پذیرش یا تکذیب یافته ها ، با دستور توقف موافقت کرد و جریمه می پردازد. برنامه آنی با پرداخت 10 میلیون دلار جریمه موافقت کرد. در همین حال ، اشمیت باید 300 هزار دلار جریمه بپردازد و از خدمت به عنوان افسر یا مدیر یک شرکت دولتی به مدت سه سال ممنوع است.

مدیرعامل فعلی App Annie که نظر خود را به دست آورد ، بیانیه ای ارائه کرد:

از زمانی که من مدیرعامل شدم ، ما استاندارد جدیدی از اعتماد و شفافیت را برای بازار داده های جایگزین تازه ایجاد شده ایجاد کردیم. تئودور کرانتز ، مدیرعامل App Annie ، می گوید: App Annie منحصر به فرد است که اولین کسی است که به ارائه اطلاعات واحد AI می پردازد. “بسیاری از مشاغل ممکن است ناخواسته از داده های متکی بر اطلاعات محرمانه شرکت عمومی بدون رضایت صریح استفاده کنند ، که ما معتقدیم شرکت هایی را که از داده های بازار دیجیتال/تلفن همراه استفاده می کنند در معرض خطر قابل توجهی قرار می دهد. به نظر ما کل فضای داده جایگزین باید تنظیم شود. “

مطالب جدید  سقوط سهام فیس بوک با ادامه قطع جهانی - TechCrunch

در یک پست اتاق خبر ، این شرکت همچنین اشاره کرد که تحقیقات SEC به “محصولات فعلی” آن مربوط نمی شود و همچنین به “روابط فعلی ما با مشتریان” مربوط نمی شود. و می گوید در سه سال پس از شیوه های نقض ، مدیرعامل و تیم اجرایی جدیدی را منصوب کرده است ، نحوه ایجاد برآورد داده های خود را تغییر داده و “فرهنگ رعایت” را در سراسر شرکت ایجاد کرده است که شامل انتصاب رئیس انطباق جهانی همچنین روش های خود را برای اطمینان از حذف داده های محرمانه از فرایند تولید تخمین های بازار مستند کرده است.

راه حل داده های بازار تلفن همراه App Annie یکی از اولین برنامه هایی بود که در سال 2010 راه اندازی شد و به اکوسیستم در حال رشد برنامه ها کمک کرد. به گفته وب سایت شرکتی ، امروزه شرکت آن بیش از 1100 مشتری سازمانی و بیش از یک میلیون کاربر ثبت شده دارد.

جزئیات شکایت و حل و فصل در زیر آمده است.

خبر 30pp