اگر استارت آپ های اسکاندیناوی به Y Combinator نیاز نداشته باشند چه می شود؟

وقتی بورس در پایان ماه گذشته در مورد صحنه استارتاپ سوئد نوشتیم، گفتیم که این هفته دوباره از Nordics بازدید خواهیم کرد. خب قول، قول است.

اما پس از گذراندن ساعت‌ها برای تماشای برنامه‌های روز دموی زمستانی 2023 YC در این هفته، ما نیز نمی‌توانیم سعی کنیم این نقاط را به هم وصل کنیم: آیا استارت‌آپ‌های اسکاندیناویایی در Y Combinator موج می‌زنند؟ معلوم است، نه واقعا. و این در واقع جالب است.


صرافی استارتاپ ها، بازارها و پول را بررسی می کند.

آن را هر روز صبح در TechCrunch+ بخوانید یا هر شنبه خبرنامه The Exchange را دریافت کنید.


دو: بر اساس داده‌های خود شتاب‌دهنده، این تعداد استارت‌آپ‌ها در آخرین دسته YC است که دفاتری در دانمارک، نروژ یا سوئد دارند. و با این حال، این سه کشور در مقایسه با همتایان اروپایی بزرگتر خود، بیش از سهم عادلانه خود از استارت آپ ها ایجاد می کنند.

اگر این واقعیت را اضافه کنید که شتاب دهنده های رقیب 500 استارتاپ و Techstar از برنامه های استکهلم خود دست کشیده اند، الگویی شروع به ظهور می کند. آیا ممکن است استارت آپ های اسکاندیناوی به شتاب دهنده های بین المللی نیاز نداشته باشند، بسیار متشکرم؟

قطع ارتباط عددی

این که تعداد کمی استارت آپ اسکاندیناویایی در آخرین دسته YC وجود داشته باشد، می تواند اتفاقی باشد. YC اغلب اصرار دارد که در آن سرمایه گذاری کند بنیانگذاران، نه ایده ها; احتمالاً، این همچنین نشان می‌دهد که فکر زیادی به مکان‌های اداری نمی‌کند. در نتیجه، تعداد استارت‌آپ‌ها از یک کشور خاص می‌تواند از دسته‌ای به دسته دیگر کمی متفاوت باشد.

مطالب جدید  پرایمر 50 میلیون دلار با ارزش 425 میلیون دلار برای چارچوبی طراحی کرده است که به تجار کمک می کند جریان های پرداخت قوی تری ایجاد کنند - TechCrunch