ائتلاف جدید برای “جدول کلاه باز” فرصتی برای شفافیت حقوق صاحبان سهام ارائه می دهد – TechCrunch

مالکیت استارتاپ ها اغلب یک راز است. در غیاب ثبت عمومی ، تشخیص اینکه چه کسی مالک چه چیزی است دشوار است. از آنجایی که اکثر استارت آپ ها در دلاور ادغام می شوند ، بخش شرکتی دلاور اطلاعات مربوطه را در اختیار دارد ، اما ممکن است نتوانید تمام اطلاعات مورد نیاز خود را بدست آورید و کنار هم قرار دادن آنها از روی کاغذهای قانونی چالش برانگیز خواهد بود.

برای درک ساختار سرمایه یک استارتاپ ، باید به جدول سرمایه آن ، که به آن جدول جدول نیز گفته می شود ، دسترسی داشته باشید. جدول سقف اطلاعات سهامداران ، سهام فعلی همراه با حق رأی و حق رأی ، حقوق خرید سهام عدالت در آینده ، زمان بندی واگذاری و قیمت خرید را نشان می دهد. همه این اطلاعات در قالبی گردآوری شده است که بنیانگذاران و سرمایه گذاران می توانند به راحتی هضم شوند و به آنها امکان می دهد پرداخت ها را در سناریوهای مختلف خروج محاسبه کنند ، رقیق سازی حقوق صاحبان سهام جدید را تجزیه و تحلیل کنند و تاثیر دورهای اضافی تأمین مالی را درک کنند.

در ابتدا ، استارتاپ ها ممکن است این داده ها را با استفاده از صفحات گسترده Excel جمع آوری کنند ، اما با پیچیده تر شدن ساختار مالکیت ، پیگیری و مستندسازی آن دشوارتر می شود و هزینه خطاها به یک مشکل بزرگ تبدیل می شود. این امر منجر به توسعه صنعت نرم افزار مدیریت جدول کلاه شده است.

با این حال ، نحوه سازماندهی و محاسبه موارد مختلف جدول جدول در بین ارائه دهندگان خدمات مختلف متفاوت است. بدون استاندارد ، همگام سازی خودکار داده ها بین پلتفرم های نرم افزاری غیرممکن است ، و تعویض فروشندگان و همچنین اطمینان از اینکه همه طرف ها در یک صفحه هستند ، دشوار است.

اکنون ، ائتلافی از شرکت های حقوقی سیلیکون ولی و فروشندگان نوپا در حال تشکیل این مشکل هستند. در یک پست متوسط ​​از 27 ژوئیه ، ائتلاف Open Cap Table قصد خود را برای “بهبود قابلیت همکاری ، شفافیت و قابلیت حمل داده های جدول کلاه راه اندازی” اعلام کرد. از آنجا که استانداردسازی به معنی ساعات قابل پرداخت کمتر برای وکلا و محدود شدن بسترهای نرم افزاری است ، ممکن است برخلاف علاقه کوتاه مدت برخی از شرکت کنندگان باشد. با این حال ، ائتلاف شیوه تجارت Silicon Valley را نشان می دهد- همانطور که AnnaLe Saxenian ، رئیس دانشکده اطلاعات برکلی در کتاب تأثیرگذار خود در سال 1994 “مزیت منطقه ای” اشاره کرد ، دره مکانی است که رقبای شدید در آن شریک و مشارکت غیررسمی می شوند. عملیات و مبادله نهادینه می شود.

بدین ترتیب ، اعضای مingسس قطعاً شایسته ستایش هستند. حذف ناکارآمدی ها باعث می شود که اکوسیستم سریعتر حرکت کند و به بازیکنان اجازه می دهد تا بر ایجاد ارزش تمرکز کنند. با این حال ، اگر فقط بنیانگذاران و سرمایه گذاران بتوانند داده ها را ببینند ، ائتلاف جدول کلاه باز از پتانسیل خود کوتاه می آید. برای اینکه جدول کلاه باز واقعاً باز باشد ، اطلاعات تعیین کننده ارزش خالص باید برای همه دارندگان حقوق صاحبان سهام ، از جمله کارکنان استارتاپ در دسترس باشد.

من قبلاً در TechCrunch درباره پتانسیل سوء استفاده از جبران خسارت استارتاپها ، بازاری بسیار مبهم و عملاً غیرقابل کنترل ، نوشته ام. کارکنان اغلب تحت تأثیر جذابیت گزینه های سهام قرار می گیرند بدون اینکه بدانند این اوراق بهادار چیست و چگونه ارزش گذاری می شوند. داستانهای موفقیت آمیز IPO که کارکنان را به عنوان میلیونرهای فوری نشان می دهند این تصور را ایجاد می کند که ارزش ویژه استارتاپ ها مسیر سریع رفاه مالی را ارائه می دهد. با این حال ، موفقیت در مورد استارتاپ ها یک استثنا است ، نه یک قاعده ، و تصمیمات اشتباه در مورد سرمایه گذاری می تواند منجر به بدهی یک کارمند شود. علاوه بر این ، اگر انتظارات کارکنان با واقعیت مالی استارتاپ مطابقت نداشته باشد ، می تواند در بلند مدت برای استارتاپ و اکوسیستم مضر باشد.

آرون سولومون ، رئیس استراتژی Esquire Digital ، در حمایت از ابتکار میز باز می گوید: “تقریباً هیچ چیز به اندازه ارتباط ضعیف ، اعتماد بین سهامداران و شرکت های نوپا را سریعتر از بین نمی برد.” دقیقاً همین امر در مورد اعتماد کارکنان به شرکت و رهبری آن صادق است – ارتباط نادرست در مورد مسائل مربوط به حقوق صاحبان سهام می تواند مضر باشد. همانطور که تراویس کالانیک از اول کشف کرد ، اختلال در حقوق صاحبان سهام می تواند نتیجه معکوس داشته باشد.

کالانیک در ژوئن 2016 گفت: “ما تا آنجا که ممکن است به صورت انسانی وارد IPO می شویم.” “یک روز می گذرد تا کارکنان من و افراد مهم دیگر با چنگال و مشعل به دفتر من بیایند. ما یک روز قبل از آن IPO خواهیم کرد. ” با این حال ، انتظار برای از دست دادن عصبانیت کارکنان یک بازی خطرناک است. ممکن است به جای روز قبل ، یک روز دیر از خواب بیدار شوید. امروزه ، وقتی یافتن کارکنان خوب از جمع آوری پول دشوارتر است ، شفافیت با سرمایه گذاران و تامین کنندگان سرمایه انسانی بسیار مهم است.

چند سال پیش ، من با وکلای استارتاپ و بنیانگذاران در سیلیکون ولی مصاحبه کردم تا بفهمم چرا آنها اطلاعات بیشتری را با کارکنان به اشتراک نمی گذارند. ترس مکرر از مسئولیت و همچنین اختلاف نظر در مورد قالب های افشا وجود داشت. در حال حاضر ، هنگامی که بازیگران تأثیرگذار صنعت در مورد قالب جدول کلاه تصمیم می گیرند ، می توان در مورد نحوه به اشتراک گذاری این داده ها با کارکنان نیز توافق کرد. اگر ائتلاف این چالش را بپذیرد ، می تواند به راحتی صنعت را با ایجاد یک استاندارد داوطلبانه که همه می توانند در آن گرد هم بیایند تغییر دهد.

روابط سرمایه و کار در استارتاپ ها ذاتاً نامتعادل است ، زیرا کارکنان سرمایه انسانی می گذارند اما از اطلاعات و حق رأی محروم هستند. این امکان وجود دارد که این عدم تعادل را تا حدی با ارائه اطلاعات نهایی به دارندگان حقوق صاحبان سهام در مورد آنچه در سناریوهای مختلف خروج به دست می آورند ، برطرف سازد. دسترسی آسان و قابل فهم برای کارکنان می تواند به استارتاپ ها در جذب استعدادها و حفظ فرهنگ مثبت کمک کند.

کتاب ساکسنیان در مورد مزیت منطقه ای دره سیلیکون همچنین توضیح می دهد که چگونه اختیارات سهام کارکنان در تغییر دهانه سیلیکون در دهه 1970 نقش داشته است. با این حال ، با تغییر بازار سرمایه و مقررات ، روابط کارکنان ، کارآفرینان و سرمایه گذاران تحت تأثیر منفی قرار گرفته و منجر به اصطکاک مداوم بر سر نقدینگی و تخصیص ریسک می شود. امروزه ، با ایجاد شفافیت واقعی در حقوق صاحبان سهام ، دره سیلیکون می تواند مزیت رقابتی خود را حفظ کند. تا زمانی که ائتلاف میز سرمایه آزاد درگیر این چالش نشود ، نمی تواند ادعا کند که یک جامعه واقعاً باز را پرورش می دهد.